EUR/CHF – prognoza kursu walut

Para EURCHF to relacja wartości euro do franka szwajcarskiego, która rzadko jest powodem przyśpieszonego pulsu inwestorów. Słaba zmienność, a wręcz długie okresy konsolidacji sprawiają, że jest to para typowo trendowa. W praktyce analiza EURCHF sprowadza się do analizy technicznej, a także uwzględniania ważniejszych informacji z kalendarza ekonomicznego dotyczących strefy euro i Szwajcarii.

Prognoza EUR/CHF – od czego zależy kurs tej pary walutowej?

Frank szwajcarski w świecie finansowym uznawany jest za tzw. bezpieczną przystań. Za każdym razem, gdy w globalnej gospodarce dzieje się coś niepokojącego, prognozy EURCHF są jednoznaczne: nastąpi wzrost zainteresowania szwajcarską walutą.

Podczas ostatniego kryzysu finansowego nastąpił tak mocny wzrost kursu franka, że Szwajcarski Bank Narodowy usztywnił go, wprowadzając wobec euro tzw. kurs minimalny. Obrona kursu przez SBN trwała od 2011 do 2015, a decyzja o porzuceniu tej polityki spowodowała panikę na rynku nazywaną dzisiaj Czarnym Czwartkiem. Warto o tamtych wydarzeniach pamiętać, spekulując na franku szwajcarskim.

Analiza EURCHF, jaką znajdziesz na niniejszej stronie, uwzględnia wszystkie najważniejsze dane techniczne i fundamentalne, które w krótkim terminie są najlepszym sposobem na podejmowanie decyzji inwestycyjnych.

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!