EUR/CHF – prognoza kursu walut

[27-31 SIERPIEŃ] Aktualny kurs i prognoza ceny: Dax, Ropa, Dolar, Euro, EURAUD, GBPUSD, EURCAD, EURCHF

Autor | Nikt jeszcze nie zostawił komentarza, bądź pierwszy

Dolar na kluczowym poziomie po korekcie może wrócić znów do wzrostów. W tym tygodniu ciekawy jest również australijczyk

VIDEO ANALIZA RYNKÓW 8-12 STYCZNIA EUR/USD, GBP/USD, EUR/CHF, EUR/AUD, SREBRO, ROPA, PLATYNA

Autor | Nikt jeszcze nie zostawił komentarza, bądź pierwszy

Platyna ma bardzo dużo miejsca na solidne wzrosty. Technicznie wygląda najlepiej i może przynieść duże zyski w 2018 roku.

Para EURCHF to relacja wartości euro do franka szwajcarskiego, która rzadko jest powodem przyśpieszonego pulsu inwestorów. Słaba zmienność, a wręcz długie okresy konsolidacji sprawiają, że jest to para typowo trendowa. W praktyce analiza EURCHF sprowadza się do analizy technicznej, a także uwzględniania ważniejszych informacji z kalendarza ekonomicznego dotyczących strefy euro i Szwajcarii.

Prognoza EUR/CHF – od czego zależy kurs tej pary walutowej?

Frank szwajcarski w świecie finansowym uznawany jest za tzw. bezpieczną przystań. Za każdym razem, gdy w globalnej gospodarce dzieje się coś niepokojącego, prognozy EURCHF są jednoznaczne: nastąpi wzrost zainteresowania szwajcarską walutą.

Podczas ostatniego kryzysu finansowego nastąpił tak mocny wzrost kursu franka, że Szwajcarski Bank Narodowy usztywnił go, wprowadzając wobec euro tzw. kurs minimalny. Obrona kursu przez SBN trwała od 2011 do 2015, a decyzja o porzuceniu tej polityki spowodowała panikę na rynku nazywaną dzisiaj Czarnym Czwartkiem. Warto o tamtych wydarzeniach pamiętać, spekulując na franku szwajcarskim.

Analiza EURCHF, jaką znajdziesz na niniejszej stronie, uwzględnia wszystkie najważniejsze dane techniczne i fundamentalne, które w krótkim terminie są najlepszym sposobem na podejmowanie decyzji inwestycyjnych.


Dane z Szwajcarii gubią się w natłoku informacji płynących ze Stanów Zjednoczonych i strefy euro. Wielu graczy traktuje zresztą Szwajcarię tak, jakby kraj ten był jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej. Z tego też powodu reakcja rynku na szwajcarskie dane i wydarzenia sprowadza się przede wszystkim do kursu pary EURCHF.

Para EURCHF kwotowana jest we frankach szwajcarskich, które są niezbędne do zakupu euro. Kurs EURCHF na poziomie 1.1352 oznacza, że aby kupił 1 euro, trzeba wydać 1.1352 franka szwajcarskiego. Wzrost kursu CHF wpływa na spadek ceny EURCHF, natomiast wzrost euro wpływa na wzrost ceny tej pary.

W tej parze waluta Unii Europejskiej jest walutą bazową, natomiast frank szwajcarski jest walutą kwotowaną.

Na stronie SmartTrader.pl staramy się regularnie publikować aktualną prognozę ceny i kurs EURCHF.

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!