Fundusze ETF – analiza i prognoza

Hossa trwa w najlepsze. Bardzo atrakcyjny jest rynek Brazylijski. Prosty handel na ETF’ie [BRZU]

Autor | Nikt jeszcze nie zostawił komentarza, bądź pierwszy

Hossa z jaką mamy aktualnie do czynienia, czy nazywany przez niektórych supertrend daje bardzo dużo okazji do zrobienia naprawdę prostych transakcji.

Turecki ETF okazją do zysków – zmiana kierunku rynku

Autor | Nikt jeszcze nie zostawił komentarza, bądź pierwszy

Od 2013 roku inwestorzy niezbyt przychylnie patrzyli na rynek w Turcji. Turecki ETF, który ma oznaczenie [TUR], obniżył swój kurs akcji z połowy 2013 z 77,40 usd ponad połowę do lutego 2017 – aktualna cena 34,97.

Inwestowanie w fundusze ETF cieszy się ostatnio ogromną popularnością, pomimo że instrumenty te pojawiły się stosunkowo niedawno na rynku. Po raz pierwszy można było w nie zainwestować w 1990 roku na giełdzie w Toronto, od 1993 r. w USA, a w Europie dopiero od 1999 r.

Skrót ETF oznacza w języku angielskim Exchange Traded Fund, czyli fundusz notowany na giełdzie. Jego zadaniem jest odzwierciedlanie zmian cen instrumentu bazowego, którym jest najczęściej indeks giełdowy. W skali globalnej ETF-y liczone są już w tysiącach. Na GPW notowane są ETF-y na polskie indeksy WIG20 i WIG20 TR oraz na dwa indeksy zagraniczne – niemiecki DAX oraz amerykański S&P500. Za pośrednictwem brokerów możemy jednak inwestować w fundusze ETF niemal z całego świata (zwykle poprzez kontrakty CFD na ETF).
Zaletą ETF-ów jest ich płynność, łatwość sprzedaży i zakupu, stosunkowo niskie koszty zarządzania i przede wszystkim ogromne możliwości pod kątem dywersyfikacji portfela.

Na niniejszej stronie znajdziesz moje prognozy ETF oparte na analizie technicznej oraz interesujących sygnałach z rynku, które w mojej ocenie dają dobrą okazję do korzystnych transakcji.


Exchange Traded Fund w skrócie ETF jest stosunkowo nowym typem instrumentów, którymi możemy handlować na giełdzie. Pierwsze notowania ETF miały początek w 1993 roku w Stanach Zjednoczonych, do Europy dotarły w 1999 roku, a w Polsce kurs ETF jest notowany dopiero w 2010 roku. ETF jest funduszem inwestycyjnym, którego rolą jest odzwierciedlenie wskazanego indeksu. Kurs danego ETF jest uzależniony od produktu bazowego, którego kurs odzwierciedla. Jednostki ETF są normalnie handlowanymi instrumentami na giełdzie. Prognoza kursu ETF powinna opierać się o analizę walorów jakie wchodzą w skład danego ETF. ETFy uchodzą (zaraz za akcjami) za jedne z bardziej bezpiecznych instrumentów, którymi handlować na rynku.

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!