Prognozy USD/CHF

 

Para walutowa USDCHF (dolar amerykański do franka szwajcarskiego) jest jedną z głównych par walutowych, a zawierane na niej transakcje stanowią około 5% wszystkich obrotów na rynku Forex. Od dłuższego czasu analiza USDCHF wskazuje na długoterminowy trend spadkowy, jednak warto trzymać rękę na pulsie, ponieważ notowania tej pary lubią reagować gwałtownie na ważne wydarzenia polityczno-gospodarcze.

 

USD/CHF – co wpływa na kurs tej pary walutowej?

 

Frank szwajcarski, podobnie jak amerykański dolar, jest mocną i stabilną walutą, dlatego także jest traktowany jako waluta rezerwowa. Jest to jednak waluta o wyjątkowym charakterze, ponieważ uznawana jest za tzw. bezpieczną przystań (safe haven), którą inwestorzy interesują się szczególnie w obliczu zawirowań na rynkach oraz kryzysów gospodarczych i politycznych.

Na kurs pary USDCHF wpływ mają przede wszystkim notowania EURUSD, a także dane makroekonomiczne napływające z USA i Szwajcarii oraz polityka banków centralnych obu krajów. Większą zmienność notowań można prognozować także w obliczu ważnych wydarzeń polityczno-gospodarczych o zasięgu globalnym – aktualna prognoza i analiza USDCHF, jaką znajdziesz na tej stronie, z pewnością nie pozwoli Ci takich sygnałów przeoczyć.

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!