Dolar odzyskuje siły i wygląda na to, że idziemy po nowe HIGH na indeksie dolarowym. NZDUSD pod wsparciem z dystrybucją w tle. Akcje amerykańskiej spółki TWO rokują duży potencjał wzrostów
W tym tygodniu bardzo ciekawie może być na indeksach Dax oraz S&P500, gdyż są one w kluczowych na wykresie miejscach oporu.
W materiale prezentuję analizę wybranych przeze mnie walorów z rynku akcji, Forex i kontraktów terminowych.
Dziś nietypowo, ponieważ moją uwagę przyciągnęła jedna z Polskich spółek, a mianowicie: Trakcja.
Bardzo silne rozpoczęcie tygodnia na dolarze amerykańskim. Słabe euro oraz niemiecki DAX.
Kurs Indeksu Dolarowego pomimo korekty cały czas z szansą na wyższy poziom. Bardzo ciekawie wygląda Funt Brytyjski oraz pszenica.
Pszenica wyłamuje bardzo ważny poziom i zmierza do następnego punktu oporu. Dolar przed kluczowym oporem, słaby DAX i możliwa korekta do 12200
Dollar amerykański - bardzo możliwe dalsze umocnienie. Ciekawe układy na parach z Euro oraz surowcach, takich jak pszenica oraz kawa.
Kolejne silne sygnały Price Action na zakończenie tygodnia. Pszenica w tym roku zapłaciła nam już trzy razy i zapłaci również czwarty
Konsolidacja na dolarze amerykańskim, możliwy ponowny test. Funt brytyjski walczy o wyższe poziomy.
Dolar przy poziomach oporu. Może dalej tracić. Pszenica trzeci tydzień z rzędu utrzymuje kluczowy poziom - spodziewamy się wzrostów.
Początek tygodnia należy do amerykańskiego dolara. Czy dolar zdoła odrobić straty z zeszłego tygodnia?
W bieżącym tygodniu byliśmy świadkami bardzo gwałtownych ruchów na światowych indeksach. Mogą stanowić one sygnał zbliżających się większych korekt.
W ubiegłym tygodniu dolar nie zdołał wyjść na kluczowe poziomy. W nadchodzących dniach może dojść do dalszych osłabień.
Surowiec rolny jakim jest pszenica obecny jest w historii od wieków. Pszenica od starożytności postrzegana była jako środek płatniczy i często służyła do rozliczeń w handlu międzynarodowym. Sytuacja zmieniła się z biegiem czasu, kiedy to „niewygodną” w wymianie i handlu pszenicę zaczęto zastępować kruszcami takimi jak złoto lub srebro. Kurs pszenicy był kiedyś punktem odniesienia do rozliczania innych dóbr. Obecnie kurs pszenicy oscyluje bardziej w okolicach swoich 30 letnich minimach niż maksimach. Prognozując kurs pszenicy musimy zwracać uwagę przede wszystkim na pogodę oraz raporty odnośnie zbiorów, a także zasobów, jakie znajdują się w magazynach. Prognoza pszenicy na wykresie tygodniowym wskazuje wyjście z konsolidacji i wyraźny trend wzrostowy.