Analiza NZDJPY – prognoza kursu walut

NZDJPY to tzw. cross, czyli krzyżowa para walutowa, a więc nienależąca do grupy głównych par walutowych. Walutą bazową jest tu dolar nowozelandzki, a walutą kwotowaną japoński jen. Handlem na NZDJPY zajmują się głównie inwestorzy w Azji, jednak ze względu na zdarzające się silne wahania kursu para ta budzi zainteresowanie także traderów z innych części świata. Z tego względu wśród analiz Forex na SmartTrader znajduje się także aktualny kurs i analiza NZDJPY.

Prognoza NZDJPY – od czego zależy kurs tej pary walutowej?

Ogólnie analiza NZDJPY opiera się głównie na analizie powiązanych z tą parą walutową par dolarowych, czyli NZDUSD oraz USDJPY, ponieważ to one w znacznym stopniu wpływają na wartości zarówno dolara nowozelandzkiego, jak i jena. Prognoza NZDJPY powinna także zawsze uwzględniać aktualny kalendarz ekonomiczny, ponieważ wahania kursów w dużej mierze zależą od danych makroekonomicznych napływających z Japonii i Nowej Zelandii. Warto także zwracać uwagę na poziom stóp procentowych i politykę banków centralnych obu krajów (BoJ oraz RBNZ).


W wielu przypadkach stała płynność jest rzadką cechą tych mniej popularnych par krzyżowych. W przypadku kursu NZDJPY musimy czasami liczyć się z dużym spreadem jaki oferuje nam broker. Prognoza ceny NZDJPY musi czasami odbywać się w oparciu o dolara amerykańskiego. I tak najpierw musimy osobno analizować kurs NZDUSD oraz kurs USDJPY, aby w następnym etapie podjąć decyzję oraz prognozę ceny NZDJPY.

Krosy z jenem charakteryzują się wartością zmiany definiowaną w pipsach denominowanych w JPY, co oznacza, że zysk i strata liczone są w jenach.

Minimalna wartość wymaganego depozytu zależy od tego, jaka waluta jest walutą bazową. I tak w przypadku pary NZDJPY nie wymaga ona dużego depozytu zabezpieczającego.

Chociaż NZDJPY nie jest bardzo popularną parą walutową, to na naszej stronie odnajdziesz jej aktualny kurs oraz prognozę ceny.

POBIERZ 3 SZKOLENIA ZA DARMO
(Price Action / Analiza Wolumenu / Krypto)