NZD/JPY – prognoza kursu walut

NZDJPY to tzw. cross, czyli krzyżowa para walutowa, a więc nienależąca do grupy głównych par walutowych. Walutą bazową jest tu dolar nowozelandzki, a walutą kwotowaną japoński jen. Handlem na NZDJPY zajmują się głównie inwestorzy w Azji, jednak ze względu na zdarzające się silne wahania kursu para ta budzi zainteresowanie także traderów z innych części świata. Z tego względu wśród analiz Forex na SmartTrader znajduje się także aktualny kurs i analiza NZDJPY.

Prognoza NZD/JPY – od czego zależy kurs tej pary walutowej?

Ogólnie analiza NZDJPY opiera się głównie na analizie powiązanych z tą parą walutową par dolarowych, czyli NZDUSD oraz USDJPY, ponieważ to one w znacznym stopniu wpływają na wartości zarówno dolara nowozelandzkiego, jak i jena. Prognoza NZDJPY powinna także zawsze uwzględniać aktualny kalendarz ekonomiczny, ponieważ wahania kursów w dużej mierze zależą od danych makroekonomicznych napływających z Japonii i Nowej Zelandii. Warto także zwracać uwagę na poziom stóp procentowych i politykę banków centralnych obu krajów (BoJ oraz RBNZ).


W wielu przypadkach stała płynność jest rzadką cechą tych mniej popularnych par krzyżowych. W przypadku kursu NZDJPY musimy czasami liczyć się z dużym spreadem jaki oferuje nam broker. Prognoza ceny NZDJPY musi czasami odbywać się w oparciu o dolara amerykańskiego. I tak najpierw musimy osobno analizować kurs NZDUSD oraz kurs USDJPY, aby w następnym etapie podjąć decyzję oraz prognozę ceny NZDJPY.

Krosy z jenem charakteryzują się wartością zmiany definiowaną w pipsach denominowanych w JPY, co oznacza, że zysk i strata liczone są w jenach.

Minimalna wartość wymaganego depozytu zależy od tego, jaka waluta jest walutą bazową. I tak w przypadku pary NZDJPY nie wymaga ona dużego depozytu zabezpieczającego.

Chociaż NZDJPY nie jest bardzo popularną parą walutową, to na naszej stronie odnajdziesz jej aktualny kurs oraz prognozę ceny.

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!