Kryptowaluty – notowania i informacje

kryptowaluta ethereum

Ethereum – co to jest, notowania i prognozy

Wiele osób błędnie twierdzi, że Ethereum funkcjonuje podobnie do co do popularnej kryptowaluty – Bitcoin (BTC). Tak jak BTC, Ethereum funkcjonuje w zdecentralizowanej sieci, dzięki której użytkownicy zyskują anonimowość. Co

Czytaj więcej »

Kryptowaluty to zupełnie nowy rodzaj walut, który pojawił się w 2009 roku wraz z wprowadzeniem Bitcoina i od tamtej pory z każdym rokiem coraz bardziej rozgrzewa emocje inwestorów. Dzisiaj obok Bitcoina funkcjonuje już kilkaset rodzajów kryptowalut tzw. altcoinów, jednak handel skoncentrowany jest na kilkudziesięciu z nich. Ponieważ rynek kryptowalut jest nieuregulowany i wciąż się rozwija, spekulacja na nim jest obciążona wysokim ryzykiem, jednak pozwala osiągnąć spektakularne zyski. Na niniejszej stronie znajdziesz aktualne prognozy kryptowalut, w tym prognozy Bitcoina.

Co to są kryptowaluty?

Kryptowaluty jest to rodzaj walut cyfrowych. Pierwsza z nich, Bitcoin, została stworzona w 2009 roku przez Satoshiego Nakamoto. Osoba ta (bądź grupa osób) do dzisiaj pozostaje anonimowa i nie wyjawiła swojej tożsamości. Kryptowaluty opierają się na technologii blockchain (tzw. łańcucha bloków), dzięki czemu mają charakter waluty zdecentralizowanej. Oznacz to, że nie posiadają jednostki, która je kontroluje, a za całość sieci odpowiadają jej uczestnicy. Kryptowaluty są młodą, ale jakże szybko rozwijającą się gałęzią, w które inwestuje coraz więcej osób.

Handel kryptowalutami – co należy wiedzieć?

W odróżnieniu od tradycyjnych walut kryptowaluty mają postać wyłącznie cyfrową – powstają na podstawie algorytmu wykorzystującego kryptografię oraz innowacyjną technologię blockchain. Chcąc handlować kryptowalutami, należy mieć świadomość, że te wirtualne waluty są całkowicie autonomiczne – nie emituje je żaden bank centralny, a więc nie są związane z żadnym krajem. Pomimo tego kryptowaluty wykorzystuje się jako środek płatniczy, a od kilku lat można także nimi handlować.

Transakcje na kryptowalutach można zawierać:

  • bezpośrednio np. na giełdach kryptowalut (sprawdź tutaj),
  • w oparciu o tzw. tokeny (ICO),
  • poprzez instrumenty pochodne CFD np. na platformach oferujących grę na Forex.

Największe obroty generuje Bitcoin, jednak inwestorów interesują także analizy kryptowalut alternatywnych, takich jak: Ethereum, Litecoin, Dash, Ripple czy Monero.

Kursy kryptowalut – co o nich decyduje?

Autonomiczny i ponadnarodowy charakter kryptowalut sprawia, że o ich wycenie decyduje niemal wyłącznie rynek, czyli popyt i podaż. Na kurs Bitcoina i altcoinów nie ma wpływu polityka banków centralnych, wysokość stóp procentowych czy dane makroekonomiczne poszczególnych krajów. Ceny reagują głównie na nastroje inwestorów, które jednak coraz częściej zależą od informacji płynących z szeroko pojętego rynku. Prognoza kryptowalut musi uwzględniać szereg czynników, jednak opiera się głównie na uważnej obserwacji wykresu i analizie technicznej. W określeniu okazji do korzystnych transakcji świetnie sprawdza się analiza wolumenu oraz Price Action – śledź informacje na niniejszej stronie, gdzie znajdziesz właśnie takie analizy kryptowalut.

W jakie kryptowaluty inwestować?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, w jakie kryptowaluty inwestować. Waluty cyfrowe takie jak Bitcoin to aktywa, które ulegają bardzo dużym wahaniom cenowym, a sam rynek jest bardzo podatny na wszelkiego rodzaju wydarzenia polityczne i korelacje z walutami fiducjarnymi czy chociażby złotem. Inwestycje w kryptowaluty polegają na bardzo dokładnej obserwacji rynku i wszelkich spraw, które mogą wpływać na zachwianie kursu.

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!