Cena gazu ziemnego – analizy i prognozy

VIDEO ANALIZA RYNKÓW 13 i 14 MARCA, Gaz naturalny, Srebro, USD/CHF

Autor | Nikt jeszcze nie zostawił komentarza, bądź pierwszy

Zastosowanie analizy Price Action na żywym rynku. Obszerna analiza USD/CHF.

VIDEO ANALIZA RYNKÓW 19-23 LUTY, USD/JPY, GBP/USD, GBP/CHF, EUR/AUD, GAZ, DAX

Autor | Nikt jeszcze nie zostawił komentarza, bądź pierwszy

W tym tygodniu patrzymy uważnie na funta. GBP/CHF na ważnym poziomie, podobnie Gaz Naturalny.

Gaz Naturalny na wsparciu okazją do zakupu czyli gdzie szukać najlepszych transakcji?

Autor | Nikt jeszcze nie zostawił komentarza, bądź pierwszy

Bardzo ciekawy układ pojawił się wczoraj na kontrakcie terminowym na Gaz Naturalny. Ceny dotarły do bardzo ważnego punktu wsparcia i widzimy udaną obronę.

Natural Gas w bardzo dobrej, technicznej pozycji na BUY

Autor | Nikt jeszcze nie zostawił komentarza, bądź pierwszy

Od tego również momentu zaczyna się proces akumulacji, który trwa od Marca do końca maja. Od połowy czerwca rynek wydawałby...

Gaz naturalny (ang. natural gas – NG) w polskiej nomenklaturze nazywany jest częściej gazem ziemnym. Jest to ważny surowiec zaliczany do strategicznych paliw energetycznych, którego złoża często występują razem ze złożami ropy naftowej lub węgla. Techniczna analiza gazu naturalnego od dłuższego czasu wskazuje na długoterminowy trend boczny. W krótszych interwałach występują dość silnie wahania cen, na które wpływa szereg czynników – głównie podaż i wielkość zapasów, popyt uzależniony m.in. od koniunktury i pogody, a także notowania ropy naftowej i węgla.

Aktualne ceny gazu ziemnego

Niektóre prognozy gazu naturalnego wskazują, że popyt na ten surowiec będzie nadal rósł, co będzie się przekładało na wyższe ceny. Warto jednak obserwować rynek – choćby dlatego, że najpopularniejszymi instrumentami związanymi z gazem ziemnym są kontrakty terminowe CFD, które wiążą się z dość wysokim ryzykiem.

W podejmowaniu właściwych decyzji inwestycyjnych pomoże Ci wiedza na temat sytuacji na rynku surowców, a także śledzenie niniejszej strony, gdzie znajdziesz aktualny kurs oraz moje analizy NG uwzględniające istotne punkty techniczne na wykresie.


Gaz naturalny zwany także gazem ziemnym jest surowcem, wykorzystywanym w energetyce, a także jako paliwo. W XIX i XX wieku gaz naturalny uważany był za odpad przy wydobywaniu ropy naftowej. Na pierwszy rzut oka w kursie gazu naturalnego nie widać korelacji pomiędzy ropą naftową. Kurs gazu naturalnego z perspektywy długoterminowej pozostawał na poziomie 2-3. Prognoza kursu gazu naturalnego wskazuje na wyraźny trend boczny.

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!