Ripple – kurs, najważniejsze informacje o firmie i jej kryptowalucie

Dowiedz się wszystkiego na temat spółki Ripple i wyemitowanej przez nią kryptowalucie XRP. Sprawdź kurs XRP, notowania i najważniejsze informacje.

Ripple – historia projektu

Pierwsze kroki podjęto w 2005 roku, gdzie uruchomiony został system RipplePay. Idea stworzenia systemu miała finalnie gwarantować bezpieczeństwo w zakresie płatności w sieci globalnej. Potencjał Ripple pokazał się jednak nieco później, gdy w roku 2012, twórca projektu podjął współpracę wspólnie z Jedem McCalebem oraz Chrisem Larsenem. W takiej grupie utworzyli innowacyjną spółkę OpenCoin, gdzie Ripple dynamicznie rozwijał się w zakresie rozwiązań płatniczych. Takie możliwości miały być docelowo stosowane przez banki lub inne instytucje finansowe, które mogłyby koncentrować protokoły w sieci nowej technologii. Finalnie projekt pod nazwą OpenCoin zmienił się na pierwotną nazwę, która funkcjonuje do dziś – Ripple. Co więcej, RippleNet posiada takich członków jak UniCredit, Credit Agricol, American Express, Santander, co może wzbudzać duże zaufanie wsród użytkowników. 

Czym jest Ripple

Ripple jest funkcjonującym zdecentralizowanym systemem, który przechowuje informacje na temat transakcji i przechowuje wszelkie dane o użytkownikach. System ten funkcjonuje w systemie open source, co oznacza, że jest to otwarte źródło kodu. W związku z tym, każdy ma możliwość wniesienia wkładu do platformy. Istotną zaletą Ripple jest szybkość transakcji płatniczych, a także sprawne działanie procesów płatności. 

Kurs Ripple 

Kurs Ripple w zależności od wybranej przez nas platformy w celu zweryfikowania odpowiedniego kursu, będzie się nieco różniła na każdej ze platform internetowych. Kursy Ripple możemy sprawdzić na wszelkich giełdach kryptowalutowych, ale również na popularnych stronach typu coinmarketcap.com. Będzie to najbardziej adekwatna forma sprawdzenia kursu, ze względu na odzwierciedlenie jego rzeczywistej wartości.

Warto wspomnieć tutaj o najwyższej wartości jaką osiągnął Ripple w całej swojej historii. W dniu 4 stycznia 2018 roku, Ripple odnotował wysokość 3,84 USD. Niestety, wartość XRP bardzo szybko jednak uległa zmniejszeniu. Na dzień 5 sierpnia 2020 roku, kurs ten wynosi 0,3012 USD. Mimo tego, kryptowaluta wydaje się być obiecującą walutą wirtualną, która może przynieść znaczne korzyści z perspektywą na przyszłość.

Sprawdź aktualny kurs Ripple na poniższym wykresie.

Źródło: Tokeneo

Kryptowaluta XRP

XRP jest tokenem umożliwiającym bezpośrednie przesyłanie wartości pieniężnej. Należy jednak wspomnieć o różnicy między Ripple, a XRP, które są utożsamiane jednakowo jednak błędnie. Ripple jest faktycznie firmą, natomiast kryptowaluta stworzona przez firmę nosi nazwę XRP. Kryptowaluta różni się jednak nieco funkcjonalnością od innych kryptowalut, jak np. BTC. Wynika to m.in. z ilości podaży XRP, która wynosi 100 miliardów, przy czym szybkość przepływu transakcji wynosi od 4 do 5 sekund. Dla porównania Bitcoin potrzebuje nieco więcej czasu – aż 10 minut. 

Kalkulator XRP

Jeżeli chcesz sprawdzić ile zapłacisz za kryptowalutę XRP wprowadź odpowiednią ilość monet do kalkulatora, który pokaże Ci cenę za określoną ilość w dowolnej walucie fiducjarnej.

Źródło: Tokeneo

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!