Elon Musk, TESLA i BTC stanowią trio, które wyznacza obecnie na rynku trendy. Zobacz pełną analizę Bitcoina we fragmencie dzisiejszego “Wtorku na Rynkach”.
Dziś na webinarze “Wtorek na Rynkach” razem z uczestnikami dokonaliśmy analizy walorów na rynku.
Obejrzyj materiał poniżej, by przyjrzeć się naszej wspólnej interpretacji atrybutów giełdowych.
Podczas webinaru, który odbył się 26 stycznia 2021 o godzinie 11, przybliżyłem uczestnikom, na czym polegają kontrakty terminowe i w jaki sposób działają. Dokonaliśmy również analizy poszczególnych walorów na rynku.
Podczas webinaru, który odbył się 19 stycznia 2021 o godzinie 11, wspólnie z uczestnikami dokonywaliśmy analizy poszczególnych walorów na rynku.
Obejrzyj materiał poniżej, by przyjrzeć się naszej wspólnej interpretacji atrybutów giełdowych.
Podczas webinaru, który odbył się 12 stycznia 2021 o godzinie 11 pokazywałem uczestnikom czym jest i jakie ma zastosowanie U.S. Dollar Index na konkretnych walorach.
Zobacz na poniższym nagraniu w jaki sposób można wykorzystać Indeks Dolarowy do skutecznego inwestowania.
Jeżeli zastanawiasz się w co zainwestować w 2021 roku to ten materiał z pewnością Ci pomoże. Wybrałem akcje, które powinny zadowolić każdego inwestora średnio i długoterminowego.
Podczas webinaru, który odbył się 29 grudnia 2020 roku o godz. 11, przeprowadziliśmy pierwsze podsumowanie 2020 roku.
Witam w nowym cyklu wideo pt. “W co inwestować w 2021 roku”. Cele tego cyklu jest pokazanie atrakcyjnych walorów, które są bardzo mocno rozchwytywane przez inwestorów z uwzględnieniem popytu oraz podaży.
Pfizer i Moderna mogą zdobyć 32 miliardy dolarów ze sprzedaży szczepionek Covid-19 – tylko w 2021 roku
Inwestowanie na giełdzie wymaga nie tylko odpowiedniego przygotowania merytorycznego ale również odpowiednich narzędzi. Do swoich analiz wykorzystuje nakładkę wolumenu skumulowanego, która precyzyjnie pokazuje punkty zwrotne na wykresach dzięki analizie popytu i podaży. Załączam materiał, w którym pokazuje jak analizowałem rynek DAX z wykorzystaniem bardzo prostego narzędzia podczas ostatniego Wtorku na Rynkach.
Wtorek na Rynkach – Aktualny przegląd rynków, analiza fundamentalna oraz techniczna. Najważniejsze informacje ekonomiczne ze świata.
Indeksy, surówce, kontrakty terminowe, pary walutowe oraz kryptowaluty.
To dość nietypowa para, ale za to mamy typowy układ akumulacyjny w tle
Frank szwajcarski (CHF) to waluta, która obowiązuje w dwóch krajach – w Szwajcarii i w Lichtensteinie. Jeden frank szwajcarski dzieli się na sto centymów (fr. centimes, nazewnictwo pochodzące od języka francuskiego) bądź sto rappenów (niem. Rappen, nazewnictwo niemieckie). Kurs CHF jest istotny dla uczestników rynków finansowych, zwłaszcza rynku forex, gdyż jest to jedna z podstawowych walut wymienialnych, obok euro (EUR), dolarów amerykańskich (USD), jenów (JPY) i funtów (GBP).
Ciekawie zapowiada się bieżący tydzień na rynkach. Amerykański dolar po kilkunastu miesiącach dociera do wyznaczonej w kwietniu ubiegłego roku strefy 98 i tworzy
W tym tygodniu znów mamy do czynienia z umacnianiem dolara stąd spodziewam się kontynuacji spadków na EURUSD i wzrostów na USDCAD. Dodatkowo w materiale
W tym tygodniu bardzo ciekawie zapowiada się ponowny powrót kupujących na dolarze. Po korekcie wydaje się, że dolar na swoim indeksie zrobi nowy szczyt
Historia akcji i ich emisji przez firmy sięga XVII w. kiedy to Holenderska Kompania Wschodnioindyjska wyemitowała pierwsze akcje. W Polsce pierwsze akcje emitowane były w XVIII w. Kurs akcji firm w dużej mierze zależy na aktualnej kondycji finansowej jej samej oraz rynku na którym działa. Na kurs akcji wpływa również sytuacja polityczna danego kraju. Na prognozowany kurs akcji bardzo istotny wpływ ma działalność jaką wykonuje dana firma bądź produkt jaki sprzedaje. Prognoza kursu akcji powinna odbywać się w oparciu o analizę fundamentalną oraz analizę techniczną. Na przyszły kurs akcji niejednokrotnie bardzo duży wpływ miała moda na dany sektor lub branże, w takich przypadkach należy bardzo uważać, ponieważ możemy być właśnie świadkami tzw. bański spekulacyjnej, która zazwyczaj kończy się pęknięciem i spadkiem kurs akcji.