Indeksy DAX i SP500 z największymi wolumenami od 9 lat. Czy dojdzie w końcu do przeceny. Bardzo dokładna analiza price action i wolumenu
Bitcoin na nowych szczytach i nie zamierza zwalniać. Złoto rysuje bardzo ciekawą strukturę akumulacyjną. Możemy spodziewać się odbicia i ponownego wzrostu cen
Bitcoin bije nowy rekord w 2019 roku i nic nie wskazuje na to, że może się zatrzymać w najbliższym czasie. Cel 6425usd
Dolar amerykański może w tym tygodniu nieźle namieszać na głównych rynkach. Co dalej z Bitcoinem i złotem?
W tym tygodniu najciekawszym wydarzeniem może być Bitcoin oraz surowce takie jak Miedź czy Platyna. Powiązany z cenami miedzi kurs akcji KGHM stały się również ciekawym kąskiem dla inwestorów.
Kontekstowy Pin Bar na ropie w bardzo ważnym miejscu - możliwy nowy szczyt. GBPPLN - przebije 5zł, silny dolar
Srebro, Złoto oraz Soja z mocnym wskazaniem wybrania z dołu. Akumulacja czy chwilowe zatrzymanie spadków?
Po dość mocnych spadkach na ropie i miedzi późnym popołudniem na sesji poniedziałkowej (27 marzec) do gry wrócili kupujący.
W tym tygodniu przygotowaliśmy analizę walorów, które naszym zdaniem są w ciekawych pozycjach technicznych.
Bardzo ciekawy układ pojawił się na wykresie kontraktu terminowego na miedź oraz ropę. [video]
Kurs miedzi uzależniony jest popytu na ten surowiec w przemyśle oraz podaż jaką mogą zapewnić kopalnie. Miedź już w starożytności używana była w przemyśle oraz do produkcji broni. Na kurs miedzi wyraźny wpływ ma ogólny stan gospodarki. W momencie kryzysu kurs miedzi potrafi gwałtownie się obniżyć, po czym równie gwałtownie powrócić do poprzednich poziomów. Prognoza kursu miedzi wskazuje na wykresie tygodniowym na wyraźny trend spadkowy.