Co to jest wolumen i do czego służy analiza wolumenu?

Aby zarabiać na rynkach finansowych, musisz nauczyć się podejmować właściwe decyzje inwestycyjne. Jedną z pomocnych technik w tym zakresie jest analiza wolumenu giełdowego, która pozwala odczytać działania dużych graczy na rynku. W Smart Trader wyjaśnimy Ci, na czym polega ta analiza oraz nauczymy stosować ją w praktyce. Udowodnimy także, że nauka gry na giełdzie nie musi być trudna.

Wolumen na giełdzie i jego analiza – dlaczego warto ją stosować?

Wolumen jest jednym z najważniejszych wskaźników analizy technicznej wykresów, który pokazuje, jak duża jest aktywność inwestorów w danym przedziale czasowym. Jego obserwacja wraz z analizą cen pozwala lepiej zrozumieć, co się dzieje na rynku, a dokładnie w którym momencie do gry wkraczają tzw. duzi gracze (smart money). Są to duże instytucje finansowe obracające potężnym kapitałem, które rządzą obrotami na rynku i ruchami cen. Według Richarda D. Wyckoffa, twórcy analizy wolumenu na giełdzie, odczytanie zamiarów dużych graczy pozwala drobnemu inwestorowi zawierać podobne transakcje, a więc grać zgodnie z rynkiem, a nie przeciwko niemu.

Dowiedz się co to jest wolumen i inwestuj jak najwięksi gracze

W niniejszym dziale poznasz dokładnie zasady przeprowadzania analizy wolumenu, zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Dowiesz się, jakie są kluczowe fazy rynku, czyli czym jest akumulacja i dystrybucja, jak rozpoznawać ruchy smart money, a także dlaczego oprócz obserwacji wolumenu należy także analizować zmiany cen. Wyjaśnimy również, jak wygląda analiza wolumenu na rynku Forex, ponieważ jest ona nieco inna niż analiza wolumenu na giełdzie. Nasz pakiet edukacyjny pozwoli Ci również poznać wskaźnik wolumenu skumulowanego, który wykorzystujemy w naszych analizach.

Nauka gry na giełdzie wymaga czasu, jednak by go nie tracić, warto skupić się wyłącznie na tych technikach, które rzeczywiście przynoszą korzyści podczas tradingu. W Smart Trader stawiamy na proste i logiczne techniki, takie jak analiza wolumenu i Price Action. Dzięki naszym materiałom i szkoleniom szybko nauczysz się je stosować w praktyce, zwiększając tym samym szanse na zwieranie zyskownych transakcji.

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!