Strategie inwestycyjne – gra na giełdzie dla początkujących

Chcesz zarabiać pieniądze na rynkach finansowych, ale nie wiesz jaki model działania obrać? W niniejszym dziale poznasz sprawdzone strategie inwestowania na giełdzie, od których możesz rozpocząć swoją przygodę na rynku akcji, Forex lub kontraktów terminowych. Dzięki nim unikniesz typowych błędów początkujących i zwiększysz swoje szanse na zawieranie zyskownych transakcji.

Do czego służą strategie inwestowania na giełdzie?

Inwestowanie na giełdzie pozornie wydaje się bardzo proste – wystarczy założyć konto maklerskie, wpłacić pieniądze i zacząć handlować wybranymi aktywami na platformie online. Niestety, jak wynika ze statystyk, nawet 75% inwestorów zamiast zarabiać, traci pieniądze, a przyczyną tego jest zazwyczaj działanie bez przygotowania i bez strategii. A czym jest strategia inwestycyjna? Najprościej mówiąc, jest to zespół konkretnych zasad działania związanych z zawieraniem transakcji kupna i sprzedaży na danym rynku. Taki schemat postępowania powinien ułatwiać osiąganie z góry założonego celu z uwzględnieniem oczekiwanej stopy zwrotu i poziomu akceptowanego ryzyka. Działając zgodnie z obraną strategią, sprawiasz, że Twoje decyzje są racjonalne, oparte na konkretnych przesłankach, a nie np. wyłącznie na intuicji.

Niektórzy twierdzą, że strategii gry na giełdzie jest tyle, ilu jest inwestorów, i jest to prawda – każdy z czasem wypracowuje swoją własną, dostosowaną do indywidualnych potrzeb, jednak na początku większość korzysta z gotowych schematów. Do najpopularniejszych i najczęściej opisywanych w podręcznikach strategii inwestycyjnych należą m.in.:
– strategie oparte na analizie fundamentalnej,
– strategie oparte na analizie technicznej,
– spekulacja,
– krótka sprzedaż,
– strategia kup i trzymaj,
– strategia bieżącego dochodu.

Oprócz tego często rozróżnia się strategie inwestowania na giełdzie według okresu inwestowania (strategie krótko-, średnio- i długoterminowe), czy też podejścia do ryzyka (strategie agresywne i bezpieczne).

Poznaj najlepsze strategie gry na giełdzie

Gra na giełdzie dla początkujących osób zawsze jest dużym wyzwaniem, z którym wiąże się stres i obawa o stratę pieniędzy. Właśnie dlatego zachęcam Cię do odpowiedniego przygotowania się przed rozpoczęciem handlu na rynkach finansowych. Kluczowe jest zdobycie przynajmniej podstawowej wiedzy pozwalającej zrozumieć mechanizmy, jakie rządzą rynkiem, ponieważ to pomaga w podejmowaniu właściwych decyzji i ograniczaniu ryzyka. W tym dziale masz okazję zapoznać się ze strategiami inwestycyjnymi, które jako doświadczony inwestor uważam za najskuteczniejsze i sam je stosuję w codziennym handlu. Są one związane z analizą wolumenową i analizą price action. Dowiesz się tu również, jak szukać najlepszych okazji inwestycyjnych, jak ograniczać ryzyko (np. jak stosować zlecenia stop loss) i wreszcie, dlaczego warto zwracać uwagę na cenę i wolumen.

Wszystkie informacje przygotowane są z myślą o początkujących inwestorach, dlatego są napisane prostym i zrozumiałym językiem oraz wzbogacone materiałami video. W Smart Trader zamiast suchej teorii poznasz praktyczne zastosowanie poszczególnych strategii inwestycyjnych, dlatego niemal od razu będziesz w stanie je samodzielnie wypróbować.

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!