NZD/USD – prognoza kursu walut

 

W parze walutowej NZDUSD walutą bazową jest dolar nowozelandzki, a walutą kwotowaną dolar amerykański. Zarówno waluta Nowej Zelandii, jak i para NZDUSD nazywane są „kiwi” – od nazwy ptaka występującego w Nowej Zelandii, który stał się symbolem tego kraju i został umieszczony nawet na jego monecie jednodolarowej. Analiza NZDUSD musi uwzględniać kilka specyficznych kwestii dla tej pary walutowej, choćby fakt jej silnego powiązania z rynkiem surowcowym.

 

Prognoza NZD/USD – od czego zależy kurs tej pary walutowej?</h2<

Do najważniejszych czynników kształtujących kurs NZDUSD należą: polityka monetarna amerykańskiego FED oraz Narodowego Banku Nowej Zelandii, wysokość stóp procentowych w obu krajach, a także sytuacja na rynku surowcowym. Warto przy okazji przypomnieć, że na Forex wyróżnia się tzw. waluty commodity, czyli uzależnione mocno od cen surowców i są nimi właśnie dolary: nowozelandzki (NZD), kanadyjski (CAD) oraz australijski (AUD).

Aktualny kurs tej pary walutowej możesz obserwować na niniejszej stronie – znajdziesz tu także moje autorskie analizy i prognozy NZDUSD, które pomogą Ci podejmować decyzje inwestycyjne.

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!