16.02 odbył się mój autorski webinar “Wtorek na Rynkach”, gdzie wspólnie z uczestnikami dokonaliśmy analizy walorów na rynku.
Obejrzyj nagranie poniżej i zobacz jak skutecznie wykorzystywać narzędzia finansowe do skutecznej interpretacji atrybutów giełdowych.
Cena złota mocno w górę po ostatnich trzech sesjach i wszystko na to wskazuje, że najbardziej pożądany przez inwestorów walor może ten ruch w górę przez najbliższy czas kontynuować.
Oprócz wykresów załączam jeszcze film z analizy video, jakie dokonałem podczas ostatniego wtorku na rynkach.
Dollar Index, po długim okresie wzrostów mamy w końcu reakcję w dół i wygląda na to, że dolar może się jeszcze przez chwilę osłabiać. Została wyłamana linia trendu
Ciekawie zapowiada się bieżący tydzień na rynkach. Amerykański dolar po kilkunastu miesiącach dociera do wyznaczonej w kwietniu ubiegłego roku strefy 98 i tworzy
W tym tygodniu znów mamy do czynienia z umacnianiem dolara stąd spodziewam się kontynuacji spadków na EURUSD i wzrostów na USDCAD. Dodatkowo w materiale
W tym tygodniu bardzo ciekawie zapowiada się ponowny powrót kupujących na dolarze. Po korekcie wydaje się, że dolar na swoim indeksie zrobi nowy szczyt
Bitcoin na nowych szczytach i nie zamierza zwalniać. Złoto rysuje bardzo ciekawą strukturę akumulacyjną. Możemy spodziewać się odbicia i ponownego wzrostu cen
Dolar dociera do celu i zawraca, złoto w ruchu korekcyjnym - czy będzie okazja na short czy to już szansa na budowanie pozycji, plany zagrań na GBPPLN, GBPUSD
Bitcoin bije nowy rekord w 2019 roku i nic nie wskazuje na to, że może się zatrzymać w najbliższym czasie. Cel 6425usd
Dolar amerykański może w tym tygodniu nieźle namieszać na głównych rynkach. Co dalej z Bitcoinem i złotem?
Funt brytyjski oraz nowozelandczyk z największym potencjałem wzrostu w najbliższych tygodniach.
Tydzień zaczynamy od zapowiedzi podniesienia stóp procentowych w USA, co może znacznie pogorszyć nastroje. Spodziewam się, że na rynkach dojedzie do wyprzedaży.
W tym tygodniu bardzo ciekawie może być na indeksach Dax oraz S&P500, gdyż są one w kluczowych na wykresie miejscach oporu.
Słaby dolar może dać szansę parom powiązanym z amerykańską walutą na chwilowe umocnienie. Złoto idzie do celu wyznaczonego kilka tygodni temu: 1340.
Dziś przeprowadziłem szczegółową analizę wolumenu na wykresie złota, kryptowaluty bitcoin oraz dwóch indeksów: amerykańskiego S&P500 oraz niemieckiego DAX'a.
W materiale prezentuję analizę wybranych przeze mnie walorów z rynku akcji, Forex i kontraktów terminowych.
Dziś nietypowo, ponieważ moją uwagę przyciągnęła jedna z Polskich spółek, a mianowicie: Trakcja.
Soja nie jest zbyt popularnym wyborem wśród inwestorów ale ostatnio zwróciła moją uwagę. Tak niskich cen na wykresie soi nie mieliśmy od praktycznie 6 lat.
Złoto powszechnie uważane jest na środek tezauryzacji, któremu niestraszna inflacja, alternatywę na dolara amerykańskiego oraz rodzaj inwestycji, która sprawdza się w ciężkich czasach ekonomicznej i politycznej niepewności. Jeśli spojrzeć na to zagadnienie z perspektywy minionych lat, słaby dolar oznaczał zwykle wysoką cenę złota, a silny dolar wpływał na obniżenie się ceny tego kruszcu. W perspektywie krótkoterminowej trudno wyciągnąć jednak jakieś konkretne wnioski na temat wzajemnych zależności, ze względu na różną dynamikę i różny stopień płynności tych rynków.
Warto zauważyć, że rynek złota jest o wiele mniejszy niż rynek walutowy, a więc gdybyśmy byli handlarzami tego kruszcu, szybciej prognozowalibyśmy ceny na kursie dolara, a nie na kursie złota. Ze względu na niższą płynność ostre zmiany kursu złota czasami przyciągają uwagę graczy walutowych i w konsekwencji wpływają na kurs dolara amerykańskiego.
Zalecamy na bieżąco śledzić zmiany kursu oraz cenę złota, a także przypatrywać się naszym prognozą i analizą złota.