Podczas webinaru, który odbył się 26 stycznia 2021 o godzinie 11, przybliżyłem uczestnikom, na czym polegają kontrakty terminowe i w jaki sposób działają. Dokonaliśmy również analizy poszczególnych walorów na rynku.
Dollar Index, po długim okresie wzrostów mamy w końcu reakcję w dół i wygląda na to, że dolar może się jeszcze przez chwilę osłabiać. Została wyłamana linia trendu
Ciekawie zapowiada się bieżący tydzień na rynkach. Amerykański dolar po kilkunastu miesiącach dociera do wyznaczonej w kwietniu ubiegłego roku strefy 98 i tworzy
Bitcoin na nowych szczytach i nie zamierza zwalniać. Złoto rysuje bardzo ciekawą strukturę akumulacyjną. Możemy spodziewać się odbicia i ponownego wzrostu cen
Dolar dociera do celu i zawraca, złoto w ruchu korekcyjnym - czy będzie okazja na short czy to już szansa na budowanie pozycji, plany zagrań na GBPPLN, GBPUSD
Bitcoin bije nowy rekord w 2019 roku i nic nie wskazuje na to, że może się zatrzymać w najbliższym czasie. Cel 6425usd
Dolar amerykański może w tym tygodniu nieźle namieszać na głównych rynkach. Co dalej z Bitcoinem i złotem?
Funt brytyjski oraz nowozelandczyk z największym potencjałem wzrostu w najbliższych tygodniach.
Dolar odzyskuje siły i wygląda na to, że idziemy po nowe HIGH na indeksie dolarowym. NZDUSD pod wsparciem z dystrybucją w tle. Akcje amerykańskiej spółki TWO rokują duży potencjał wzrostów
W tym tygodniu bardzo ciekawie może być na indeksach Dax oraz S&P500, gdyż są one w kluczowych na wykresie miejscach oporu.
Słaby dolar może dać szansę parom powiązanym z amerykańską walutą na chwilowe umocnienie. Złoto idzie do celu wyznaczonego kilka tygodni temu: 1340.
Dziś przeprowadziłem szczegółową analizę wolumenu na wykresie złota, kryptowaluty bitcoin oraz dwóch indeksów: amerykańskiego S&P500 oraz niemieckiego DAX'a.
W materiale prezentuję analizę wybranych przeze mnie walorów z rynku akcji, Forex i kontraktów terminowych.
Dziś postanowiłem podzielić się fragmentem porannego webinaru Wtorek na Rynkach. Oprócz walut pojawiły się surowce, Bitcoin oraz akcje Tesli.
Na dolarze amerykańskim bardzo czytelna faza akumulacji. Konsolidacja na srebrze i złocie - okazja na udane zakupy.
Kurs Indeksu Dolarowego pomimo korekty cały czas z szansą na wyższy poziom. Bardzo ciekawie wygląda Funt Brytyjski oraz pszenica.
Dolar na kluczowym poziomie po korekcie może wrócić znów do wzrostów. W tym tygodniu ciekawy jest również australijczyk
Dolar wciąż bardzo mocny i nic nie wskazuje na jego osłabienie. Funt walczy o poziom, jednak zaczyna brakować mu siły, możliwe dalsze spadki na Brytyjczyku.
Handel na parze GBPUSD wiąże się z charakterystycznymi tylko dla niej wyzwaniami. Cena GPBUSD podatna jest na ostre skoki, które wydają się czasami wręcz chaotyczne. Niemniej jednak to właśnie takie, nieprzewidywalne zachowanie kursu GBPUSD, sprawia, że na walor ten zwracają uwagę spekulanci. Jeśli więc nie mylisz się w swoich prognozach, szybko zobaczysz konkretne ich efekty, a w tym przypadku, nawet krótkoterminowa prognoza kursu GBPUSD i spekulacja może przynieść znaczne zyski.
Kurs GBPUSD ma tendencję do ostrych zmian w reakcji na raporty o stanie gospodarki Wielkiej Brytanii, szczególnie wtedy, gdy wyniki odbiegają od oczekiwań, albo wtedy gdy prawdziwe dane nie potwierdzają wcześniejszych prognoz ceny. Gdy na przykład rynek spodziewa się podniesienia przez Bank Anglii stóp procentowych i ukazuje się miesięczny raport o inflacji, który zawiera przesłanki pozwalające prognozować słabszą presję cenową, kurs GBPUSD prawdopodobnie szybko spadnie w związku z realizacją zleceń graczy dyskontujących tę informację.
Para GBPUSD kwotowana jest w liczbie dolarów amerykańskich niezbędnych do zakupu jednego funta brytyjskiego. Zatem kurs GBPUSD na poziomie 1,2875 oznacza, że aby kupić jednego funta brytyjskiego, trzeba wydać 1,2875 dolara amerykańskiego. W tej parze funt jest walutą bazową, a dolar walutą kwotowaną.
Na naszej stronie regularnie prezentujemy aktualny kurs oraz prognozę ceny dla pary GBPUSD