Cukier – prognozy, ceny i analiza

Cukier jest jednym z ważniejszych surowców, którego ceny interesują nie tylko inwestorów, ale także producentów żywności i zwykłych ludzi na co dzień używających sacharozy w swojej kuchni. Analiza cukru dotyczy najczęściej jego notowań wobec amerykańskiego dolara – USDc/funt oznacza liczbę centów, jaką trzeba zapłacić za 1 funt cukru.

Kurs cukru zależy przede wszystkim od jego podaży, która uwarunkowana jest choćby pogodą – jeśli w kraju będącym ważnym producentem cukru wystąpi susza, istnieje duże prawdopodobieństwo wzrostu cen tego surowca na światowych rynkach. Pod tym kątem warto pamiętać, że największym producentem cukru na świecie jest Brazylia, a w Europie Francja. Podobnie jak w przypadku innych surowców prognoza cukru musi także uwzględniać wielkość zapasów i popyt. Tutaj od dłuższego czasu obserwowany jest wzrost zapasów cukru i malejący popyt wynikający m.in. z mody na zdrowe odżywianie. Na ceny tego surowca duży wpływ mają również kursy walut – np. osłabienie brazylijskiego reala oznacza spadek cen cukru.

Jeśli chcesz inwestować w instrumenty oparte na cukrze, obserwuj niniejszą stronę, gdzie znajdziesz aktualne notowania cukru oraz moje prognozy dla tego surowca.

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!