Cukier – prognozy, ceny i analiza

Analiza techniczna: Dolar, EURUSD, DAX, S&P500, Kakao, Miedź [18.06]

Autor | Nikt jeszcze nie zostawił komentarza, bądź pierwszy

Indeksy DAX i SP500 z największymi wolumenami od 9 lat. Czy dojdzie w końcu do przeceny. Bardzo dokładna analiza price action i wolumenu

Analiza techniczna i fundamentalna: EURUSD, GBPUSD, BTC, USDJPY, Złoto, AU, Kawa, Cukier, DAX, SP500 [4 czerwca 2019]

Autor | Nikt jeszcze nie zostawił komentarza, bądź pierwszy

Analiza techniczna i fundamentalna - 4 czerwca 2019

Ciekawie zapowiada się bieżący tydzień na rynkach. Amerykański dolar po kilkunastu miesiącach dociera do wyznaczonej w kwietniu ubiegłego roku strefy 98 i tworzy

Video Analiza Rynków 13 – 17 listopada, Indeks Dolarowy, EUR/USD, GBP/USD, NZD/USD, Kakao, Cukier, Ropa

Autor | Nikt jeszcze nie zostawił komentarza, bądź pierwszy

Dolar nabiera siły, zapowiada się zmiana na wykresach. Kanał wzrostowy na Kakao, długa akumulacja na cukrze.

Analiza Rynków 30 października – 03 listopada, EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY, Ropa, Cukier

Autor | Nikt jeszcze nie zostawił komentarza, bądź pierwszy

W tym tygodniu sporo wiadomości trafi na rynek, co powinno skutkować dużą zmiennością. Możliwa zmiana szefa FED'u.

Cukier jest jednym z ważniejszych surowców, którego ceny interesują nie tylko inwestorów, ale także producentów żywności i zwykłych ludzi na co dzień używających sacharozy w swojej kuchni. Analiza cukru dotyczy najczęściej jego notowań wobec amerykańskiego dolara – USDc/funt oznacza liczbę centów, jaką trzeba zapłacić za 1 funt cukru.

Kurs cukru zależy przede wszystkim od jego podaży, która uwarunkowana jest choćby pogodą – jeśli w kraju będącym ważnym producentem cukru wystąpi susza, istnieje duże prawdopodobieństwo wzrostu cen tego surowca na światowych rynkach. Pod tym kątem warto pamiętać, że największym producentem cukru na świecie jest Brazylia, a w Europie Francja. Podobnie jak w przypadku innych surowców prognoza cukru musi także uwzględniać wielkość zapasów i popyt. Tutaj od dłuższego czasu obserwowany jest wzrost zapasów cukru i malejący popyt wynikający m.in. z mody na zdrowe odżywianie. Na ceny tego surowca duży wpływ mają również kursy walut – np. osłabienie brazylijskiego reala oznacza spadek cen cukru.

Jeśli chcesz inwestować w instrumenty oparte na cukrze, obserwuj niniejszą stronę, gdzie znajdziesz aktualne notowania cukru oraz moje prognozy dla tego surowca.


Kurs cukru bardzo mocno uzależniony jest od produkcji tego surowca na całym świecie. Kurs cukru przez lata oscylował w granicach 10, od czasu do czasu w czasach niedoboru, szybował w okolice 30. Prognoza cukru ukazuje wyraźny trend spadkowy na wykresie o interwale miesięcznym oraz tygodniowym. Kurs cukru niejednokrotnie w ciągu ostatnich 15 lat znajdował wparcie na poziomie 10. Prognozując kurs cukru musimy wziąć pod uwagę ten istotny poziom cenowy.

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!