Analiza Rynków 28 sierpnia – 1 września, USD/CHF, USD/JPY, NZD/JPY, DAX

Autor | 28-08-2017 | Brak komentarzy

Uwaga: W analizach wykorzystujemy wskaźnik wolumenu skumulowanego na MT4 – sprawdź JAK DZIAłA!

Analiza techniczna wybranych walorów: USD/CHF, USD/JPY, NZD/JPY, DAX

USD/CHF

Piątkowa sesja (25.08.) przyniosła bardzo dużo zmian na parach powiązanych z dolarem amerykańskim. Na parze USD/CHF poziom 0,9600 zmienia się w poziom silnego oporu. Na wykresie dziennym widzimy dużo miejsca do kolejnego poziomu wsparcia 0,9450. Sygnału zajęcia pozycji będziemy szukać w dwóch miejscach. Plan defensywny – sygnał odwrócenia w zaznaczonej strefie w okolicach 0,9600, plan agresywny – sygnał słabości w oknie podażowym.

Analiza techniczna USD/CHF – wykres dzienny

USD/JPY

Na tej parze zostajemy przy planie z ubiegłego tygodnia. Handel przez ostatnie sesje toczy się na bardzo ważnym poziomie decyzyjnym i żadna ze stron nie może w tym momencie osiągnąć przewagi, choć do sesji piątkowej widzieliśmy lekką przewagę kupujących. Poniedziałkowe otwarcie nie należy do kupujących, jednak w przypadku zamknięcia dnia ponad wyznaczoną linią, będzie to oznaczać zdecydowaną dominację popytu. Ze względu na bardzo silną strefę wsparcia nie szukamy na tym walorze zagrań na short. Bardzo ważny jest fakt, że generowana podaż poniżej 109.000 została zlikwidowana przez popyt. Dopóki strefa zaznaczona na wykresie jest utrzymana, nie zmieniamy naszego scenariusza.

Analiza techniczna USD/JPY – wykres dzienny

NZD/JPY

Na parze NZD/JPY analiza Price Action wskazuję na dalszą kontynuację spadków z zaznaczonej strefy. Kolejnym wsparcie mogącym wyhamować spadki jest okolica 76.000 co daje bardzo dużo miejsca. Nie widać, aby aktualny trend spadkowy był zagrożony. Ostatnie dwie sesje z ubiegłego tygodnia stanowią test wybicia dołem ważnego wsparcia, dlatego też, pojawiające się sygnały słabości mogą dać dobre okazję do zajęcia pozycji krótkich.

Analiza techniczna NZD/JPY – wykres dzienny

DAX

Dość ciekawa sytuacja jest na niemieckim indeksie. Dwie sesje z ubiegłego tygodnia (czwartek/piątek) oraz dzisiejsze poranne otwarcie przy “low” z sesji piątkowej wskazują, że na rynek wrócili sprzedający. Biorąc pod uwagę trend spadkowy jakie uformował się od połowy czerwca bardzo prawdopodobne staje się ponowne testowanie dołka z 11 sierpnia. Strefa podażowa zaznaczona po dzisiejszym otwarciu jest jednym z miejsc gdzie będziemy szukać sygnału słabości na tym wykresie. Sygnał odwrócenia może wynikać z układu Price Action oraz z analizy wolumenowej.

Analiza techniczna DAX – wykres dzienny

Szczegółowe techniki i sygnały zajęcia pozycji wynikające z Price Action będziemy omawiać na najbliższej sesji z cyklu „Wtorek na Rynkach”.

Więcej analiz na kanale YOUTUBEna którym w czasie tygodnia robimy update do bieżących sytuacji na rynkach – aby być informowanych o analizach w czasie rzeczywistym koniecznie zasubskrybuj!

Wtorek na rynkach - Bezpłatne webinarium z Tomaszem Rozmusem
Szkolenia Forex dla początkujących.

Czekamy na Twój komentarz! - Kliknij tutaj aby skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!