Uwaga: W analizach wykorzystujemy wskaźnik wolumenu skumulowanego na MT4 – pobierz go ZA DARMO
Jak mawiał Richard Wyckoff “…rynek ma swoją strukturę”. Chodzi o to, że za każdym ruchem jest jakaś przyczyna powodująca wybicie w jedną lub w drugą stronę. W tym przypadku obydwie wcześniejsze analizy z 19 marca oraz jej uaktualnienie z 1 kwietnia pokazywały jasno, że mamy do czynienia z procesem akumulacji nr 2. To oznaczało, że w grze są kupujący i mają pokaźną przewagę. W momencie kiedy cena dobiła po raz kolejny w okolice 4000 USD i została w jej pobliżu, przez kilka tygodni znów wolumen skumulowany oraz wykresy renko pokazały bardzo duży wzrost aktywności graczy. Tu pewność co do zasadności ewentualnego wybicia była już spora, a sam fakt kilkutygodniowego utrzymywania się w górnej części zakresu akumulacyjnego potwierdził, że mamy do czynienia z likwidacją podaży napływającej z góry. Innymi słowy do gry weszła spekulacyjna sprzedaż na “SHORT”, a kupujący ją po prostu likwidowali.
Likwidacja podaży wymagała znacznego wysiłku i rozciągnięcia w czasie. Dlatego też wybicie było opóźnione, gdyż rynek potrzebował więcej czasu na pochłonięcie dużej ilości krótkiej sprzedaży. Kiedy to już nastąpiło, wybicie do góry było bardzo dynamiczne i rynek z łatwością pokonywał kolejne poziomy cenowe. Dlaczego? Było to paniczne zamykanie krótkiej sprzedaży, czyli Ci którzy sprzedawali wcześniej, aby zamknąć swoje pozycje, stali się kupującymi. Duzi gracze weszli znacznie wcześniej.
Szczegóły w materiale:
Zapraszamy do polubienia naszego konta na Facebook’u i subskrybowania naszego kanału YouTube. Nie ominą Cię wtedy żadne relacje na żywo oraz analizy jakie publikujemy.
Tomasz Rozmus
Jedyne w Polsce szkolenie Forex z zaawansowanymi technikami analizy wykresu i strategiami Price Action oraz zaawansowany kurs Analizy Wolumenowej oparty o starą szkołe Richard'a Wyckoff'a.
Masz więcej pytań? Dowiedz się więcej.
Zostaw komentarz