Bitcoin notowania

Bitcoin notowania

Bitcoin to najstarsza i wciąż najważniejsza kryptowaluta świata, którą do życia powołał w 2009 roku tajemniczy Satoshi Nakamoto. Ta całkowicie niezależna i wirtualna waluta stała się prawdziwym przebojem na rynku – zaczęto ją wykorzystywać nie tylko do rozliczeń, ale także w celach inwestycyjnych. W ciągu kilku lat Bitcoin odnotował nieprawdopodobny wzrost wartości – najbardziej w grudniu 2017 roku, gdy jego kurs sięgnął 20 000 USD. A jak aktualnie wygląda prognoza Bitcoina? Na tej stronie dowiesz się, jaki jest aktualny kurs tej kryptowaluty oraz jakie informacje na temat potencjalnych zmian kursu wynikają z najnowszej analizy.

Bitcoin – wykres i cena


Źródło: Tokeneo

Co to jest Bitcoin?

Bitcoin to pierwsza kryptowaluta, która powstała w 2009 roku za sprawą Satoshiego Nakamoto. Osoba ta, lub grupa osób, do dzisiaj pozostaje anonimowa i nie wyjawiła swojej tożsamości. Działanie Bitcoina oparte jest na technologii łańcucha bloków (tzw. technologii blockchain). To zdecentralizowana sieć, która zarządzana jest przez jej uczestników. Bitcoin to kryptowaluta, która ulega dużym wahaniom cenowym i jest podatna na ruchy rynku oraz innych kryptowalut. Inwestowanie w Bitcoina oparte musi być na długotrwałej obserwacji rynku i nieustannej analizy aktualnego kursu.

Handel Bitcoinem – co należy wiedzieć?

Pomimo że funkcjonuje już kilkaset różnych rodzajów kryptowalut, Bitcoin wciąż cieszy się największym zaufaniem i popularnością wśród traderów. Na giełdach kryptowalut największe obroty generują transakcje na BTC/USD, dlatego prognozy Bitcoina przygotowywane są głównie w relacji do amerykańskiego dolara. Rośnie jednak popularność także handlu Bitcoinem w euro czy walutach narodowych takich jak PLN.

Warto pamiętać, że rynek Bitcoina działa niezależnie od rynku walutowego Forex. Transakcje bezpośrednio na tej kryptowalucie możemy zawierać na specjalnych giełdach, można również spekulować na platformach znanych brokerów za pomocą kontraktów CFD. Bitcoina można kupić i sprzedać także bezpośrednio w kantorze internetowym.

Cena Bitcoin – co wpływa na kurs tej kryptowaluty?

Bitcoin to kryptowaluta, której docelowa ilość na rynku zgodnie z założeniem jej twórcy została z góry określona na 21 mln sztuk. Kolejne jednostki powstają w wyniku tzw. kopania z wykorzystaniem komputerów o dużej mocy obliczeniowej. Ograniczona podaż Bitcoinów sprawia, że nie można ich po prostu dodrukować jak normalnych walut i tym samym manipulować rynkiem. Bitcoin ma charakter globalny i jest całkowicie niezależny od jakichkolwiek instytucji, dlatego o jego kursie decydują wyłącznie zmienne rynkowe – popyt i podaż. Ma to swoje zalety, ale i wady, ponieważ przez to kryptowaluty są podatne na spekulacje, a więc także silne wahania cen.

Moje analizy Bitcoina, jakie znajdziesz na tej stronie, obejmują sygnały płynące z analizy wolumenu oraz Price Action – te dwie techniki doskonale sprawdzają się przy formułowaniu prognozy dla Bitcoina i pomagają dość dobrze zidentyfikować okazję do korzystnych transakcji.

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!