SZKOLENIE PROCES DYSTRYBUCJI NR 2. RICHARD WYCKOFF: ANALIZA WOLUMENOWA I PRICE ACTION

Szkolenie analiza wolumenowa i price action

Richard Wyckoff rozróżnił dwie fazy dystrybucji, które co prawda małym detalem, ale jednak różnią się od siebie. Ten materiał video o procesie dystrybucji nr 2 jest uzupełnieniem szkolenia z analizy wolumenowej i procesie dystrybucji nr1. Zasadniczą różnicą jest 3 faza oznaczona w materiałach jako faza C. W akumulacji nr 1 rynek tworzy zazwyczaj minimum 3 szczyty, w którym ostatni jest tak zwanym testem podażowy. Jest to fałszywe wybicie układu bocznego górą, po czym rynek bardzo szybko wraca do swojego ruchu bocznego. To wybicie jest zazwyczaj na bardzo dużym wolumenie i ma ono wciągnąć „słabe ręce” do gry. Wyckoff jasno mówił tu o celowej manipulacji przez dużych graczy, którzy mają w tym jasny interes – wciągnąć do gry jak najwięcej uczestników rynku, po to aby samemu wyjść z dużych pozycji

Proces dystrybucji

Proces dystrybucji to nic innego jak realizowanie zysków przez innych operatorów rynku – proces pozbywania się dużych pakietów danego waloru. Określenie tego procesu pozwala nam zbadać techniczną pozycję rynku oraz zobaczyć, kto w danym momencie ma przewagę na rynku. Kiedy zidentyfikujesz, że z rynku zaczynają wychodzić duzi gracze, a Ty masz pozycje długie, powinieneś jak najszybciej zacieśniać zlecenie Stop Loss i maksymalnie zabezpieczyć już wypracowane zyski bądź natychmiast zamknąć swoje pozycje.

W kolejnym przypadku, gdy widzisz, że rynek jest w trakcie dystrybucji bądź zaraz po, nie powinieneś zajmować długich pozycji tylko szukać swojej okazji do zarobienia na spadku cen. Są jednak wyjątki, jakie sam stosuję. Otóż jest pewna grupa akcji, na których po zidentyfikowaniu procesu dystrybucji nie zagrałbym na short – wyjaśniam to na konkretnym przykładzie w poniższym materiale.

Zachęcam do zapisu na następne spotkanie Wtorek na Rynkach. Wtorek na rynkach to cotygodniowe spotkanie dla pasjonatów inwestowania i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rynkiem Forex. To inicjatywa stworzona po to, by dzielić się wiedzą o rynkach finansowych, wymieniać doświadczeniami i uczyć się tradingu na żywym rynku.

Zapraszamy do polubienia naszego konta na Facebook’u i subskrybowania naszego kanału YouTube. Nie ominą Cię wtedy żadne relacje na żywo oraz analizy jakie publikujemy.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!