Turecki ETF okazją do zysków – zmiana kierunku rynku

Autor | 13-02-2017 | Brak komentarzy

Uwaga: W analizach wykorzystujemy wskaźnik wolumenu skumulowanego na MT4 – sprawdź JAK DZIAłA!

Od 2013 roku inwestorzy niezbyt przychylnie patrzyli na rynek w Turcji.

Turecki ETF, który ma oznaczenie [TUR], obniżył swój kurs akcji z połowy 2013 z 77,40 usd ponad połowę do lutego 2017 – aktualna cena 34,97.

Na wykresie dziennym 11 stycznia dochodzi do zatrzymania rynku na bardzo dużym wolumenie, po czym następna sesja otwiera się z dużą luką wzrostową w środku „Rangu” akumulacyjnego. Potwierdza to ogromną siłę poziomu wsparcia 30 usd. Dodatkowym sygnałem przejęcia sił przez kupujących jest brak podaży przed samym wybiciem – dwa dni handlu na małym spreadzie i na znikomym wolumenie. Kolejna sesja koniec to już zdecydowany atak na górę całej formacji i finalnie na początku lutego wybicie staje się faktem. Ostatnia, piątkowa sesja zamyka się blisko swojego „high” z dnia. Obraz rynku jest byczy a za samym wybiciem stoi bardzo duży wolumen.

Wykres dzienny, Turecki ETF,

Wykres dzienny, Turecki ETF,

Na wykresie wolumenu skumulowanego widzimy cały proces akumulacji w liczbach. Dno formacji zostało utworzone na wolumenie 119 i zaraz po tym widzimy zamykanie pozycji krótkich 277 (kupowanie). Wybicie na 327 to wprowadzenie w błąd pozostałych uczestników rynku, a zarazem okazja do wchłonięcia całej „krótkiej” sprzedaży – duży wysiłek/brak efektu. 203 i 294 to już pokaż siły byków.

Wykres dzienny, Turecki ETF, Wolumen Skumulowany

Wykres dzienny, Turecki ETF, Wolumen Skumulowany

Mówiąc inwestorskim slangiem – „za plecami” mamy udany proces akumulacji, kupujący kontrolują ten rynek. Dla mnie bardzo atrakcyjny rynek na BUY. Więcej o procesie akumulacji i dystrybucji na moim kanale Youtube.

Wtorek na rynkach - Bezpłatne webinarium z Tomaszem Rozmusem
Szkolenia Forex dla początkujących.

Czekamy na Twój komentarz! - Kliknij tutaj aby skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!