Afera KNF – Spotkałem Marka Chrzanowskiego i wszystkich lamusów z KNF w Singapurze. Afera XTB w tle.

Afera KNF wydaje się być wierzchołkiem wielkiej góry. W tym materiale, postanowiłem „na gorąco” skomentować ostatnie wydarzenia i rewelacje związane z Komisją Nadzoru Finansowego. Z wideo dowiecie się m.in o tym – jak wyglądało moje spotkanie z Panem Markiem Chrzanowskim – polskim ekonomistą, główną osobą reprezentującą ten Urząd. Zapraszam!

Tak się szczęśliwie składa, że dokładnie rok temu (15 listopada), widziałem się z P. Markiem Chrzanowskim w Singapurze, podczas targów sektora FinTech (które trwały wówczas od 13.11 do 17.11 2018 roku). Wspomniane spotkanie przebiegało wówczas w dosyć dziwnej i niespokojnej atmosferze.

Dlatego uważam za niesamowicie ciekawą sytuację, w której ANALOGICZNIE jak rok wcześniej, po tym jak kolejna AFERA ujrzała światło dzienne, Pan Marek Chrzanowski i jego świta z KNF-u ponownie przebywają w Singapurze! Przypadek?

Targi w Singapurze – KNF i sztywna atmosfera!

Przybliżę Wam historię tego spotkania. Mówiąc krótko – przebiegało ono w bardzo sztywnej atmosferze, ponieważ cała Komisja Nadzoru Finansowego (najważniejsze, decyzyjne osoby) przyjechała na te Targi, by spotkać się ze swoim „singapurskim odpowiednikiem” – MAS ( Monetary Authority of Singapore). Podpisano wówczas umowę dotyczącą współpracy pomiędzy tymi dwoma, wspomnianymi instytucjami. Na czym miała ona polegać?

Chodziło głównie o to, że polska Komisja Nadzoru Finansowego chciała adoptować pewnego rodzaju rozwiązania, którymi dysponuje obecnie rząd singapurski. Widziałem tę umowę i muszę przyznać, że była bardzo „jastrzębia”, bowiem mówiła tak naprawdę o wszystkim i o niczym. Chodziło tam o szeroko zakrojoną współpracę pomiędzy tymi państwami, dotyczącą wymiany informacji.

Czym zatem mieliby się wymieniać?

Przede wszystkimi różnymi rozwiązaniami, sygnałami, ale przede wszystkim informacjami – jakie firmy działają czynnie w Singapurze, czy Polacy trzymają w tym kraju pieniądze, a jeżeli tak – to ile?

Nie dziwi zatem fakt, że padło wówczas wiele podejrzeń i pewnego rodzaju niepewności, bowiem tamtejszy rynek znacznie różni się od polskiego (mniejsze podatki, większa swoboda gospodarcza, mniej restrykcyjne prawo itd.) Dlatego też pytaniem, które coraz częściej dało się usłyszeć było: PO CO TAK W OGÓLE KNF PRZYJECHAŁ DO AZJI?

W poniższym materiale opowiedziałem również o spotkaniu „ważniaków” z KNF-u z polskimi przedsiębiorcami (m.in. przedstawicielami Cydru Lubelskiego), ich… nieładnym zachowaniu wobec rodzimych biznesmenów oraz mojej ciężkiej i jałowej rozmowie z Panem Chrzanowskim.

Podczas naszej mało przyjemnej dyskusji, obecne były również inne ważne osoby z polskiej komisji, które odpowiedzialne były za AFERĘ XTB z początku listopada 2017 roku!

A to nie koniec PRZEKRĘTÓW!!  Głośno jest bowiem ostatnimi czasy o skandalu z Markiem Chrzanowskim, Leszkiem Czarneckim i ŁAPÓWKĄ w tle!

Myślę, że nie ma co się więcej rozpisywać. Bardzo ciekawy, ale i uważam kontrowersyjny materiał!! Zajrzyjcie koniecznie i dajcie znać co myślicie! 😉

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=bYwP1hAVu6I” height=”360″]

Aby być na bieżąco i śledzić relacje LIVE, warto polubić moją stronę na Facebooku oraz kanał na YouTube.

Pozdrawiam,
Tomasz Rozmus

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!