Jak legalnie zarobić na marihuanie? INSY – akcje spółki produkującej medyczną marihuanę szansą na duże zyski.

Marihuana w 2017 roku może dać inwestorom sporo zysków.

W Polsce uprawa i posiadanie marihuany jest nielegalne. Podobna sytuacja jest w całej Unii Europejskiej z wyjątkiem Holandii i  Czech. W USA, gdzie również posiadanie tego narkotyku jest nielegalne coraz częściej mówi się o zmianie przepisów.

Narkotyk zaliczany do grupy „miękkich” budzi wiele kontrowersji i dzieli polityków. Dla jednych marihuana to zagrożenie dla życia i zdrowia dla drugich używka taka sama jak alkohol czy papierosy. Różnica jest jednak ogromna, gdyż alkohol czy papierosy to dla państwa dodatkowy dochód. Natomiast marihuana to ogromny problem gdyż ściganie handlarzy nie dość, że jest nieefektywne to również pochłania ogromne pieniądze z budżetu.

Przełom może przynieść „medyczna marihuana”. Okazuję się, znana dotąd ze swojej substancji psychoaktywnej THC marihuana ma ogromne zastosowanie w medycynie. O jej leczniczych właściwościach mówi się już od dawna, jednak dopiero od paru lat na forum publicznym. Z badań wynika, że jest bardzo pomocna w leczeniu stwardnienia rozsianego, jaskry, raka czy AIDS. W związku z tym, coraz więcej krajów UE oraz same Stany Zjednoczone poważnie rozważają legalizacje uprawy, posiadania i handlu. Sama medyczna marihuana jest już w niektórych krajach dopuszczona do obrotu i wszystko na to wygląda, że wkrótce również pojawi się w Polsce.

Czy na tym da się zarobić? 

Rozrastający się rynek medycznej marihuany z pewnością przyniesie korzyści producentom leków opartych na bazie tej substancji. W samych Stanach Zjednoczonych jest kilkadziesiąt wyspecjalizowanych firm zajmujących się produkcją środków na jej bazie. Dwie, najbardziej znane firmy notowane są na nowojorskiej giełdzie NYSE – Insys Therapeutics Inc. [INSY], AbbVie Inc. [AABV]. Najbardziej ciekawie wygląda pierwsza spółka i spodziewamy się na niej wzrostów w najbliższym czasie. Nie tylko INSY powinna zyskać lecz cała branża. Natomiast najlepiej pod względem technicznym prezentuję się Insys Therapeutics Inc. i to właśnie na tą spółkę stawiamy.

Na wykresie tygodniowym widzimy jak notowania  tego waloru dotarły w okolicę 10$ spadając z historycznego HIGH 46,17$. Poziom 10$ to silne wsparcie wynikające z dołków z 2013 i 2014 roku. Na przełomie 2016 i 2017 roku kurs akcji wyhamowuje na dużym wolumenie spadki i wchodzi w boczną konsolidacje budując silną podstawę do reakcji w górę. Dodatkowo sama price action z ostatniego tygodnia pokazuję bycze przejęcie konsolidacji.

Wykres tygodniowy; INSY; Marihuana Medyczna
Wykres tygodniowy; INSY; Marihuana Medyczna

Na wykresie dziennym znacznie lepiej widać ostatnie hamowanie i budowanie podstawy. Na samym początku grudnia rynek wybił nowe LOW jednak nie zrobił dużego postępu w cenie (duży wysiłek/brak efektu). Jednocześnie pod świecą wybijającą widzimy potężny wolumen, który oznacza duże zaangażowanie inwestorów w okolicy 10$ za akcje. Wolumen ten skutecznie hamuje dalsze spadki i stanowi Stopping Volume (wolumen hamujący) co oznacza wejście do gry dużego kapitału korporacyjnego. Tym samym, jest to najniższy punkt na wykresie i kolejne sesje przyniosły powrót nad poziom 10$. Od początku 2017 roku do teraz widzimy ruch boczny – akumulacyjny z formacją spring w tle i mocnymi zamknięciami na ostatnich 3 sesjach. Spodziewam się wybicia w górę.

Wykres dzienny; INSY; Marihuana Medyczna
Wykres dzienny; INSY; Marihuana Medyczna

W ocenie całej sytuacji najważniejsze jest sprawdzenie jak zachowuje się wolumen skumulowany gdyż precyzyjnie możemy określić zaangażowanie graczy i moment zwrotny. Charakterystyczna jest tu fala spadkowa na ultra wysokim wolumenie 90 (90 000 000 mln szt. akcji). Na kolejnych falach spadkowych wolumen zdecydowanie maleje co widać po liczbach 90, 23, 10, 7, 5. Na początku stycznia widzimy pokaz siły dużych graczy na fali wzrostowej 48 (48 000 000 mln szt. akcji). Kolejne dołki 41, 23, 6 pokazują, że siła sprzedających spadła i mamy do czynienia z coraz mniejszą podażą. Na czterech ostatnich sesjach widzimy po raz kolejny pokaz siły 44 nie tylko w wolumenie ale również w bardzo dobrych zamknięciach świec. Całość tego układu pokazuje, że mamy do czynienia z akumulacją i zmianą kierunku. Analiza wolumenowa pokazuje, że kupujący kontrolują rynek i powinniśmy spodziewać się wzrostów na tym walorze w najbliższym czasie.

Wykres dzienny; INSY; Marihuana Medyczna; Wolumen Skumulowany
Wykres dzienny; INSY; Marihuana Medyczna; Wolumen Skumulowany

Więcej materiałów na moim kanale youtube

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!