[16-19 Października] Aktualny kurs i prognoza: Indeks dolarowy, EURUSD, GBPUSD, Pszenica

Aktualny kurs i prognoza: Indeks dolarowy, EURUSD, GBPUSD, Pszenica

Zapraszam na analizę aktualnego kursu i prognozę ceny wybranych walorów. Tydzień zaczynamy od spadków na indeksie dolara amerykańskiego i jest to konsekwencją wypowiedzi prezydenta USA – Donalda Trumpa. Stwierdził on, że zbyt szybkie podnoszenie stóp procentowych nie jest zbyt dobrym pomysłem i umacnianie się dolara amerykańskiego w tak szybki tempie jest szkodliwe dla gospodarki Stanów Zjednoczonych. Obecnie cały czas pozostajemy w trendzie wzrostowym na wykresie Dollar Index i interesują mnie transakcję w kierunku północnym. Kurs indeksu dolarowego cały czas ma szanse na osiągniecie poziomu 98. Prognoza indeksu dolarowego – nie jest to idealny wykres dlatego oczekuje wyraźniej odpowiedzi z rynku.

Kurs EURUSD na wykresie tydoniowym dochodzi do bardzo ważnego miejsca i spodziewam się kontynuacji trendu spadkowego. Obecnie sam kurs EURUSD na wykresie dziennych znajduje się w tzw. „strefie zawieszenia”. Prognoza EURUSD – oczekuje na jasną odpowiedź z rynku.

Kurs GBPUSD po raz drugi dociera do istotnego miejsca na wykresie i znajduje się w tzw. „punkcie decyzyjnym”. Być może już za niedługo będziemy świadkami testowania istotnego poziomu oporu na tym wykresie. Czekam na ewentualne potwierdzenie i chętnie przyłącze się do ruchu w kierunku południowym. Prognoza GBPUSD – czekam na sygnał z Price Action i spróbuje zając pozycję na short.

Bardzo ciekawie wygląda wykres pszenicy. Na wykresie tygodniowym możemy zobaczyć tzw. „zbieranie” rynku przed dużych graczy. Powstający układ akumulacyjny ma szanse na wynieść ceny oraz kurs pszenicy znacznie wyżej. Prognoza pszenicy – moim zdaniem jesteśmy świadkami akumulacji i jej kurs powinien w najbliższym czasie wzrosnąć.

Zapraszam na analizę w formie wideo, gdzie szczegółowo omawiam wszystkie, wspomniane walory:

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=O3s89OT4JRw” height=”360″]

Udanego tygodnia na rynkach i dużo zyskownych transakcji.

Zapraszamy do polubienia naszego konta na Facebook’u i subskrybowania naszego kanału YouTube. Nie ominą Cię wtedy żadne relacje na żywo oraz analizy jakie publikujemy.

Tomasz Rozmus

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!