Analiza Rynków 09-13 października, GBP/USD, GBP/CHF, AUD/USD, Srebro

Analiza techniczna: GBP/USD, GBP/CHF, AUD/USD, Srebro

GBP/USD

Funt brytyjski jest aktualnie w strefie jaką wyznaczyliśmy w ubiegłym tygodniu. Docieramy do bardzo silnego wsparcia, które może dać podstawę do odbicia w górę. Zaznaczona na wykresie strefa to miejsce, gdzie aktualnie czekamy na pokaz „siły” i pojawienie się wyraźnego sygnału do zajęcia pozycji długiej. O ile wykres wychodziłby dołem i nie utrzymał wsparcia, nie będziemy zainteresowani zajęciem pozycji krótkiej. Sygnału na BUY szukamy na interwale dziennym, H4 i H1.

Analiza techniczna GBP/USD - wykres dzienny
Analiza techniczna GBP/USD – wykres dzienny

GBP/CHF

Bardzo identyczna sytuacja jest na parze GBP/CHF, gdzie ceny znajdują się aktualnie w strefie silnego wsparcia. W tle widoczne jest duże zebranie z dołu więc oceniamy ten ostatni ruch w dół jako ruch korekcyjny i spodziewamy się odbicia. Dlatego też, na tej parze interesują nas tylko transakcje długie. Wykres nie zawsze reaguje od razu ale jeśli doszłoby do jakiejś bocznej konsolidacji, to linia wsparcia może okazać się tu jednym z lepszych miejsc do zajęcia pozycji.

Analiza techniczna GBP/CHF - wykres dzienny
Analiza techniczna GBP/CHF – wykres dzienny

AUD/USD

Parę tygodni temu w jednym z wpisów dość obszernie analizowaliśmy Australijczyka, który jak widać na wykresie tygodniowym ma przed sobą bardzo silne wsparcie. Spodziewaliśmy się co prawda spadków jednak nie szukaliśmy tam krótkiej pozycji. Dlaczego? Dlatego że, zagralibyśmy przeciwko bardzo dużemu trendowi i w tym przypadku moglibyśmy tylko liczyć na duo szczęścia. Wiemy również, że najlepsze sygnały transakcyjne powstają na wsparciach i oporach. Wyznaczona linia 0.7700 może zatrzymać ostatnie spadki, a ceny jak widzimy są bardzo blisko tego miejsca. To właśnie w tych okolicach będziemy szukać sygnału obrócenia wynikającego z analizy Price Action lub Analizy Wolumenowej.

Analiza techniczna AUD/USD - wykres tygodniowy
Analiza techniczna AUD/USD – wykres tygodniowy

Srebro

Bardzo ciekawa sytuacja jest aktualnie na srebrze. Końcówka tygodnia przyniosła sporo zmian. Sesja piątkowa to zdecydowany pokaz siły przez kupujących, którzy póki co zatrzymali spadki. Mocne, zdecydowane odbicie od lokalnej linii wsparcia oraz pojawienie się na początku tygodnia okna popytowego wskazuję, że ceny w najbliższych sesjach mogą wzrosnąć. Dodatkowo, każde okno popytowe jakie w ostatnim czasie pojawiło się na wykresie dało kontynuacje wzrostu cen.

Analiza techniczna srebra – wykres dzienny

Dokładne omówienie naszych pozycji oraz potencjalnych sygnałów Price Action odbędzie się na najbliższym spotkaniu „Wtorek na Rynkach

Czekamy na Twoje komentarze! Zapraszamy do polubienia naszego konta na Facebook’u oraz do subskrybowania naszego kanału YouTube. Nie ominą Cię wtedy żadne analizy jakie publikujemy.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!