Analiza Rynków 10-14 lipiec. EUR/USD, EUR/CAD USD/JPY, EUR/GBP

Analiza techniczna wybranych walorów:

EUR/USD

Na parze EUR/USD wciąż mamy do czynienia z silnym trendem wzrostowym. Mocne wsparcie stanowi dolny Range konsolidacji – okolice 1,1100. W strefie wyznaczonej pomiędzy dwoma punktami wsparcia, powinniśmy poszukać sygnału na wejście w pozycję długą. Otwieranie transakcji na long po aktualnych cenach jest wysoce ryzykowne, gdyż możliwa jest rotacja do najbliższego poziomu wsparcia. Poza tym, nie mamy dobrego punktu odniesienia. Dlatego też, czekamy na powrót w strefę wsparcia i tam na interwale H1 i M15 poszukamy układu akumulacyjnego wynikającego z klasycznej analizy wolumenowej. Sygnałem wejścia może być również układ Price Action z H4 i H1.

Analiza techniczna EUR/USD - wykres dzienny
Analiza techniczna EUR/USD – wykres dzienny

Analizując zachowanie wolumenu na wykresie renko na poszczególnych falach z wykorzystanie wskaźnika wolumenu skumulowanegoostatnia bardzo silna fala wzrostowa oznaczona 690 nie wybiła nowego szczytu (duży wysiłek, brak efektu). Kolejna po niej fala oznaczona liczbą 20, to ewidentny brak popytu. Wcześniejsze, silne wolumeny 390 oraz 663 na falach spadkowych pokazują największą podaż od momentu wybicia nowych szczytów. Dlatego też, biorąc pod uwagę cały obraz rynku, spodziewam się zejścia cen do wyznaczonej na wyżej zamieszczonym wykresie strefy wsparcia.

Analiza techniczna EUR/USD - wykres renko
Analiza techniczna EUR/USD – wykres renko

EUR/CAD

Para EUR/CAD wciąż w trendzie spadkowym. Zgodnie z ostatnią analizą sprzed tygodniaw której pisaliśmy o transakcjach krótkich na tej parze, aktualnie dalej obowiązują transakcje w kierunku południowym. W naszym trading roomie, na otwartym webinarze, pokazywaliśmy ostatnio udany trade na tym walorze. Ewentualny powrót do środka konsolidacji będzie okazją do szukania ponownie zagrań na short. Dodatkowo, dobrą strategią, która sprawdza się na trendowych rynkach jestwyłamanie sesji azjatyckiej będącej częścią naszego kursu Forex.

Analiza techniczna EUR/CAD - wykres dzienny
Analiza techniczna EUR/CAD – wykres dzienny

USD/JPY

Tydzień temu pisaliśmy o układzie Price Action na wykresie miesięcznym – objęcie hossy. Jest to jeden z najsilniejszych sygnałów Price Action, który daje bardzo czytelny obraz rynku. Dla przypomnienia uaktualniony wykres miesięczny.

Analiza techniczna USD/JPY - wykres miesięczny, objęcie hossy
Analiza techniczna USD/JPY – wykres miesięczny, objęcie hossy

Na wykresie USD/JPY – H4 utworzył się bardzo czytelny układ wzrostowy. Najlepsze okazje do przyłączenia się w rynku trendowym znajdują się na wsparciach lub oporach. W tym przypadku interesują nas punkty wsparcia. Polecamy artykuł: Wsparcia i opory – gdzie szukać najlepszych okazji inwestycyjnych? 

Proszę zwrócić uwagę, że jak mamy jasno zdefiniowany trend na dużym interwale, to silne sygnały Price Action szukamy na mniejszej ramie czasowej. W tym przypadku wykres H4 daje bardzo czytelny sygnał objęcia hossy. Kolejnym sygnałem mocnego zaangażowania kupujących jest formacja PIN BAR, po której następuję równie czytelna faza re-akumulacji. Kolejny poziom wsparcia, zaznaczony na wykresie, jest kolejnym miejscem na szukanie sygnału odwrócenia i wejścia w transakcję zgodnie z kierunkiem rynku. Jak wynika z dużego interwału, mamy bardzo dużo miejsca w kierunku północnym.

Analiza techniczna USD/JPY - wykres H4
Analiza techniczna USD/JPY – wykres H4

EUR/GBP

Na tygodniowym wykresie EUR/GBP pojawił się dwa tygodnie temu PIN BAR. Formacja ta wystąpiła w miejscu oporu więc w analizie technicznej ma ona bardzo dużą wartość informacyjną. PIN BAR to inaczej mówiąc „odrzucenie” lub zanegowanie danego poziomu. Jednak w ubiegłym tygodniu rynek dość silnie się bronił przed spadkami i tydzień zamknął się zaraz pod linią oporu. W tym tygodniu liczymy na to, że rynek zadeklaruję się co do kierunku. Do momentu utrzymania cen pod ostatnim High jaki jest na wykresie szukamy oznak słabości i transakcji na short. W przypadku gdy zamkniemy się świecą dzienną ponad ceną 0,8879 wówczas zmieni się obraz rynku na wzrostowy.

Analiza techniczna EUR/GBP - wykres tygodniowy
Analiza techniczna EUR/GBP – wykres tygodniowy

Analiza surowców odbędzie się w dniu jutrzejszym podczas transmisji live na kanale youtube – godzina 15:00. Aby wziąć udział zasubskrybuj nasz kanał youtube.

Przypominamy również o trwającej przedsprzedaży kursów online. Jedyny, kompletny kurs analizy wolumenowej (oparty o kurs Richarda Wyckoffa) połączony wraz z kursem Price Action dostępny jest na naszej stronie w promocyjnej cenie (dostępnych jest jeszcze 3 pakiety w promocyjnej cenie). Sprawdź szczegóły TUTAJ.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!