Analiza Rynków 14 – 18 sierpnia. USD/CHF, AUD/USD, EUR/USD, USD/JPY

Analiza techniczna wybranych walorów: USD/CHF, AUD/USD, EUR/USD, USD/JPY

USD/CHF

Analiza techniczna USD/CHF od wpisu z ubiegłego tygodnia jest wciąż aktualna. Na „Franku” od dwóch lat mamy grę w przedziale 0,9500 – 1,0300. Dwa ostatnie tygodnie potwierdziły po raz kolejny mocne odbicie od dolnego poziomu 0,9500. Ceny z dużym prawdopodobieństwem mogą dojść do środkowej strefy 0,9900. Punkt ten w analizie technicznej nazywana jest punktem POC – Point of control (poziom ceny, w którym odbywa się największy handel, cena widziana i akceptowana przez większość uczestników rynku). Mamy gotowy scenariusz na tą parę walutową, który prezentowaliśmy na ostatnim spotkaniu z cyklu „Wtorek na Rynkach”. Dokładne omówienie tego planu będziemy prezentować również na najbliższej sesji na żywo.

Analiza techniczna USD/CHF – wykres tygodniowy

Na wykresie dziennym widzimy bardzo silną formację price action, która respektuje ostatni lokalny poziom wsparcia. Po sesji piątkowej z 11 sierpnia oraz dzisiejszym, poniedziałkowym otwarciu ta formacja nabiera dużo większego znaczenia. Dlatego też, obraz rynku wskazuje na umacnianie się na najbliższych sesjach dolara amerykańskiego.

Analiza techniczna USD/CHF – wykres dzienny

Warto również spojrzeć jak działa Price Action w połączeniu z analizą wolumenową. Na wykresie H1 widać rozkład wolumenu na poszczególnych falach. Na punkcie wsparcia widzimy formację STOPPING VOLUME oznaczony liczbą 44. Świeca zakończona dużym cieniem z dołu, co świadczy o aktywności kupujących. Po tej świecy, następuję duża fala wzrostowa oznaczona liczbą 55 – co wskazuje na zamykanie pozycji krótkich. W dalszej części przez kolejne dwie sesje widzimy proces akumulacji. Na sesji 11 sierpnia wiedzieliśmy nieudaną próbę zejścia na niższe poziomy. Cała sprzedaż była absorbowana przez kupujących. Widać to na dużym wolumenie spadkowym, który nie zrobił żadnego postępu w cenie – 30 i 43. Sprzedaż krótka była wchłaniania przez kupujących, czego potwierdzeniem są fale 32 i 28. Dlatego okolice 0,9600 są aktualnie bardzo silnym wsparcie a sam wolumen skumulowany pokazuje jak wygląda aktualnie ustawianie rynku i kto ma na nim przewagę.

EUR/USD

Wybicie jakie miało miejsce przed kilku tygodniami nie było testowane przez rynek. Dlatego też, ewentualne zakupy na EUR/USD mogą odbyć się na powrocie do linii wsparcia. Tutaj nasze podejście do pary EUR/USD nie zmienia się i analiza techniczna sprzed tygodnia dla tej pary jest wciąż aktualna. Sprawdzisz ją tutaj.

Analiza techniczna EUR/USD – wykres tygodniowy

AUD/USD

Po bardzo dużych wzrostach zapoczątkowanych w czerwcu na parze AUD/USD, aktualnie widać dużą aktywność sprzedających. Okolice 0,7950/0,7900 stały się teraz silnym oporem. Ta strefa może dać w trakcie najbliższego tygodnia pokazać set’up do zagrania na short. Logiczny punkt wsparcia przy utrzymaniu spadków to okolice 0,7700. Ten punkt może być też celem dla ewentualnych krótkich transakcji. Sytuację może ewentualnie zmienić zamknięcie którejś z sesji ponad poziomem 0,7950.

Analiza techniczna AUD/USD – wykres dzienny

USD/JPY

Na tej parze obserwujemy bardzo ciekawy układ wynikający z samej analizy Price Action. Wiemy, że najlepsze okazje do zarobienia na Forex pojawiają się na punktach wsparć i oporów. Obserwacja USD/JPY – wykres dzienny wskazuje, że aktualnie jesteśmy na ważnym wsparciu. Jest to strefa decyzyjna z której wykres odjedzie w którymś kierunku. W układu jaki teraz można zaobserwować bardzo dużą szansę mają tutaj transakcje na LONG. Sygnał musi być potwierdzony na mniejszym interwale. Do momentu utrzymania 109.500 patrzymy na wykres jako kupujący.

Analiza techniczna USD/JPY – wykres dzienny

 

WAŻNE! Najbliższa sesja zamknięta na której będziemy uczyć najsilniejszych sygnałów Price Action w połączeniu z wolumenem już w ten wtorek – zapisz się tutaj

Więcej analiz na kanale YOUTUBEna którym w czasie tygodnia robimy update do bieżących sytuacji na rynkach – aby być informowanych o analizach w czasie rzeczywistym koniecznie zasubskrybuj!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!