Analiza Rynków 26-30 czerwiec. Złoto, Ropa, EUR/USD, USD/CHF, DAX

ZŁOTO

W ubiegłym tygodniu złoto dość mocno broniło poziomu cen 1250usd. Po ostatniej sesji piątkowej poziom powyżej linii wsparcia został utrzymany. Mieliśmy również okazję zobaczyć dużą aktywność kupujących o czym pisaliśmy w analizie Złoto znajduje wsparcie i zbudowało dobrą podstawę do wzrostów na najbliższych sesjachW nadchodzącym tygodniu kluczowe będzie utrzymanie tego poziomu, aby szukać na wykresie długich transakcji. Zamknięcie którejś z sesji poniżej dołka z ubiegłego tygodnia, otworzy drzwi do niższego poziomu wsparcia – okolice 1220usd. Wówczas na tym poziomie będzie możliwe szukanie transakcji długich. Nie jesteśmy zainteresowani transakcjami krótkimi na tym wykresie w przypadku ewentualnych spadków.

Wykres dzienny, złoto
Wykres dzienny, złoto

EUR/USD

Wykres dzienny, EUR/USD
Wykres dzienny, EUR/USD

Analiza techniczna pary EUR/USD po ubiegłym tygodniu handlu dalej wskazuje ewentualną korektę bądź odwrócenie kierunku. Kluczową sprawą w ocenie tego rynku jest fakt, że ubiegły tydzień nie był owocny w zmienność – poruszaliśmy się w przedziale 1,1150 – 1,1200. To był bardzo mały Range, zaledwie 50 – punktowy. Na tym wykresie brakuje momentum. Patrząc na wykres w dużym przedziale czasowym – wykres dzienny – widzimy w tle klasyczną formację Price Action. Pin Bar jaki utworzył się 14 czerwca wskazuje na odmówienie przez rynek cen powyżej 1,1250. Do momentu utrzymania cen poniżej ostatniego szczytu preferowany kierunek to transakcje krótkie na tym walorze.

ROPA

Co dalej z cenami ropy? Czy ceny ropy będą dalej spadać?

W ostatniej całotygodniowej analizie – Analiza rynków 19-23 czerwiec. Złoto, Ropa, EUR/USD, EUR/GBP – wsparcie na jakim znalazła się ropa nie zostało utrzymane. Ceny spadły z poziomu 45,52 do najniższego poziom w tym roku 43,08. Spadek o blisko 2,5 usd wywołał bardzo duże zaniepokojenie na rynku tego surowca i dużo dyskusji co do cen w najbliższej przyszłości. Końcówka z ubiegłego tygodnia należała jednak do kupujących.

Na wykresie tygodniowym przełamanie wsparcia 46usd otwiera drogę do psychologicznego poziomu 40usd. Jest to jednak duży interwał czasowy, a rynki mają dużą skłonność do testowania ważnych miejsc wsparć i oporów. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem Wsparcia i opory – gdzie szukać najlepszych okazji inwestycyjnych?

Wykres tygodniowy, ropa
Wykres tygodniowy, ropa

Na wykresie dziennym spodziewamy się przynajmniej powrotu do testu poziomu 46usd, co byłoby bardzo zdrowym zachowaniem rynku. W klasycznej analizie technicznej handel w okolicach tzw. Marginesu Bezpieczeństwa jest o tyle bezpieczny, że z dużym prawdopodobieństwem możemy się spodziewać ruchu do tzw testu wybicia.

Wykres dzienny, ropa
Wykres dzienny, ropa

USD/CHF

Analiza techniczna USD/CHF wskazuje na silną aktywność kupujących w strefie 0,9650-0,9700. W analizie video – Analiza techniczna USDCHF – ważny poziom, zmiana kierunku, duży wolumen – szczegółowo została wyjaśniona analiza wolumenowa i proces Price Action na tym walorze. Ewentualny cel dla układu wzrostowego to okolice 0,9800. Poziom stanowi silny opór i może odegrać kluczową rolę w dalszej ocenie rynku, dlatego też w czasie bieżącego tygodnia będziemy robić update do tego waloru na naszym blogu.

Wykres dzienny, USD/CHF
Wykres dzienny, USD/CHF

DAX

Analiza techniczna i zachowanie ceny z ostatnich trzech (zaznaczonych) sesji wskazuje na kontynuację wzrostów do ostatnich szczytów – okolice 12900pkt. Silne wsparcie na poziomie 12700 daje dobrą podstawę do wyższych poziomów. W przypadku zamknięcia którejś z sesji poniżej poziomu 12700pkt wówczas moglibyśmy się spodziewać spadków cen przynajmniej w okolice 12550-12500.

Wykres dzienny, DAX
Wykres dzienny, DAX

Więcej analiz na kanale YOUTUBE na którym w czasie tygodnia robimy update do bieżących sytuacji na rynkach – aby być informowanych o analizach w czasie rzeczywistym koniecznie zasubskrybuj!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!