Analiza Rynków 4 – 8 września, USD/CHF, USD/JPY, EUR/AUD, AUD/USD

Analiza techniczna wybranych walorów: USD/CHF, USD/JPY, EUR/AUD, AUD/USD

USD/CHF

W ubiegłym tygodniu na parze USD/CHF doskonale zadziałał plan agresywny – sygnał słabości w oknie podażowym. Rynek w punkt trafia w wyznaczony cel. Sesja, na której doszło do uderzenia w wyznaczony punkt wsparcia, zakończyła się bardzo wyraźnym PIN BARem. Oznacza to, że w końcówce sesji do gry wrócili kupujący, którzy tym samym, przejęli kontrolę nad rynkiem w zaznaczonej strefie. Dlatego też, aktualna strefa 0,9550 – 0,9750, będzie stanowić poważne wsparcie i przy ewentualnym cofnięciu cen w tą strefę mogą pojawić się sygnały do kupna tej pary. Sygnałów wynikających z analizy Price Action będziemy szukać na dwóch interwałach czasowych (H4 i H1).

 

Analiza techniczna USD/CHF, wykres dzienny

USD/JPY

Dokładnie tak, jak spodziewaliśmy się w zeszłym tygodniu, Dolar-jen, w wyznaczonej strefie znalazł bardzo mocne wsparcie. Świeca utworzona na sesji 26 sierpnia (wtorek) wskazuje na bycze przejęcie całego układu. Jednocześnie ta sama świeca wskazuje na Washout, czyli inaczej mówiąc, wyrzucenie słabych uczestników rynku z pozycji długich.

Otwarcie sesji w tym tygodniu poniżej piątkowego zamknięcia, tworzy tzw. okno podażowe, które jest sygnałem słabości. Aktualnie na wykresie mamy dwie sprzeczne informacje. Jednak biorąc pod uwagę całą strukturę rynku i świecę z 29 sierpnia, przy tym układzie rynek dalej kontrolowany jest przez kupujących. Dlatego też, zejście na niższe poziomy cenowe, może być okazją do zajęcia pozycji długiej. Ewentualna kapitulacja kupujących, będzie wówczas, gdy rynek zamknie się poniżej strefy wyznaczonej na wykresie (poniżej 108,500). Przy ewentualnym szukaniu sygnału kupna, będziemy zwracać uwagę na zachowanie wolumenu i szukaniu struktury akumulacyjnej, na interwałach H1 i M15.

Analiza techniczna USD/JPY, wykres dzienny

EUR/AUD

W ubiegłym tygodniu na parze EUR/AUD pojawił się dosyć mocny sygnał obrócenia. Na wykresie widzimy formację PIN BAR, która powstała w mocnej strefie oporu. Po pojawieniu sygnału, nastąpiła prawidłowa reakcja w dół. Aktualna strefa oporu dalej pozostaje aktualna i będzie stanowić bardzo ważne miejsce do szukania sygnału wejścia w pozycję krótką, to właśnie w tym obszarze, będziemy szukać układu dystrybucyjnego wynikającego z Analizy Wolumenowej.

Analiza techniczna EUR/AUD, Wykres dzienny

AUD/USD

Aktualnie na parze AUD/USD widzimy, że strefa pomiędzy 0,7950 – 0,8000, stanowi bardzo mocną strefę oporu. Powyżej punktu 0,8000 widać, że brakuje kupujących. Dlatego też, w naszej ocenie strefa ta jest warta uwagi i pomimo trendu wzrostowego (jaki widzimy z lewej strony), w zaznaczonym obszarze może pojawić się sygnał do zajęcia pozycji krótkiej. Obszary zaznaczone na żółto, są  póki co obszarami, gdzie ewidentnie gaśnie popyt. Jeżeli powstanie sygnał dystrybucyjny, wynikający ze struktury rynku i Analizy Wolumenowej, zdecydujemy się na zagranie SHORT. Biorąc pod uwagę dotychczasowy silny trend na dolarze australijskim, wielkość pozycji będzie znacznie mniejsza niż przy typowych sygnałach.

Analiza techniczna AUD/USD, wykres dzienny

Szczegółowe techniki i sygnały zajęcia pozycji wynikające z Price Action będziemy omawiać na najbliższej sesji z cyklu „Wtorek na Rynkach”.

Więcej analiz na kanale YOUTUBEna którym w czasie tygodnia robimy update do bieżących sytuacji na rynkach – aby być informowanych o analizach w czasie rzeczywistym koniecznie zasubskrybuj!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!