Analiza Rynków 7 – 11 sierpnia. EUR/USD, EUR/AUD, USD/CHF, Indeks Dolarowy

Analiza techniczna wybranych walorów: EUR/USD, EUR/AUD, USD/CHF, Indeks Dolarowy

EUR/USD

Na wykresie EUR/USD wciąż widzimy bardzo mocny trend wzrostowy. Po przebiciu ważnych poziomów oporu – aktualnie poziom wsparcia – rynek kontynuuje wzrosty bez większych korekt, które mogą dać okazję do przyłączenia się do wzrostów. Zgodnie z analizami, które pojawiły się na naszej stronie jak i podczas komentarzy na żywym rynku – Wtorek na Rynkach –  mówiliśmy o ewentualnym przyłączeniu się do wzrostów, ale po korekcie na tej parze. Rynek, po wybiciu wspomnianych poziomów oporu nie daje na razie wyraźnych sygnałów. Wybicia ważnych poziomów są bardzo często testowane, stąd ewentualne przyłączenie się do tego rynku może nastąpić po ponownym dojściu do wsparcia. Strefa zaznaczona na wykresie jest miejscem gdzie będziemy szukać sygnału wejścia.

Analiza techniczna EUR/USD - wykres tygodniowy
Analiza techniczna EUR/USD – wykres tygodniowy

EUR/AUD

Na parze walutowej EUR/AUD po bardzo silnym wejścia na BUY o jakim pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, wynikającego z czystego układu Price Action spodziewamy się dalszej kontynuacji wzrostów. Przyłączenie się do trwającego trendu wzrostowego może być na chwilę obecną bardzo trudne, ze względu na brak dobrego punktu odniesienia. Ewentualny scenariusz na zajęcie pozycji powinniśmy budować w okolicy lokalnego wsparcia (okolice poziomu 1,4800) – tu może dojść do re-akumulacji.

Analiza techniczna EUR/AUD - wykres dzienny
Analiza techniczna EUR/AUD – wykres dzienny

USD/CHF

Na „Franku” od dwóch lat mamy grę w przedziale 0,9500 – 1,0300. Dwa ostatnie tygodnie potwierdziły po raz kolejny mocne odbicie od dolnego poziomu 0,9500. Ceny z dużym prawdopodobieństwem mogą dojść do środkowej strefy 0,9900. Punkt ten w analizie technicznej nazywana jest punktem POC – Point of control (poziom ceny, w którym odbywa się największy handel, cena widziana i akceptowana przez większość uczestników rynku). W ubiegłym tygodniu podczas sesji otwartej cyklu Wtorek na Rynkach mówiliśmy o tej parze walutowej i zbudowaliśmy scenariusz na zagranie. Osiągnięty zysk to 1500usd. To zagranie będziemy dokładnie omawiać na najbliższej sesji Wtorku na Rynkach wraz z pokazaniem egzekucji zleceń – Zapisz się tutaj.

Analiza techniczna USD/CHF - wykres tygodniowy
Analiza techniczna USD/CHF – wykres tygodniowy

Wykres H4. Planujemy ponownie przyłączyć się do tego rynku. Mamy dwa plany zagrań. Jednym z nich chcemy podzielić się z Wami, drugi będziemy omawiać wraz z uczestnikami najbliższej wtorkowej sesji. Po pierwsze musimy znaleźć punkt decyzyjny, w którym możliwe jest wystąpienie sygnału. Takim poziom stanowi punkt 0,9650. Przy tym układzie jest to bardzo silny punkt wsparcia, tu może nastąpić rotacja i sygnał na zagranie na wzrosty. Jest to jednak punkt defensywny – rynek może nas tu nie wpuścić. Drugi sygnał (bardziej techniczny) może wynikać z czystej analizy wolumenowej.

Analiza techniczna USD/CHF - wykres H4
Analiza techniczna USD/CHF – wykres H4

Dzięki nakładce wolumenu skumulowanego widzimy rozkład sił na wykresie USD/CHF. Wykres jest zdominowany przez kupujących. Widoczne są dwie fazy re-akumulacji. W pierwszej fazie widzimy jak spadał wolumen na poszczególnych falach 133, 61, 81 oraz w drugiej fazie re-akumulacji jest widoczna utrata podaży 72, 56, 23, 15. Dlatego też, rozłożenie wolumenu w pierwszej fazie akumulacji dało czysty sygnał do zajęcia pozycji na tej parze w ostatnim tygodniu. Proszę zwrócić uwagę, że sygnał wynikający z analizy wolumenu skumulowanego został w dodatku potwierdzony Price Action – świece z cieniami.

Analiza techniczna USD/CHF - wolumen skumulowany
Analiza techniczna USD/CHF – wolumen skumulowany

Indeks Dolarowy

Dolar jest najtańszy od ponad roku. Jak więc rozegrać dolara? Poziom techniczny jest bardzo interesujący na wykresie tygodniowym, gdyż znajdujemy się na bardzo silny wsparciu. Jak widzimy w historii – 2 lata – poziom ten, był na tyle istotny, że ceny odbijały się z okolic 93,000-94,000. Czy tym razem będzie podobnie? Ostatni tydzień handlu to pozytywna reakcja kupujących. Na mniejszych interwałach i na wolumenie widzimy bardzo duże zaangażowanie kupujących. Aktualnie brak jeszcze wyraźnego sygnału ale bardzo prawdopodobne jest odbicie. W przypadku reakcji w kierunku północnym będziemy notować spadki na EUR/USD, gdyż składnikiem wyceny Indeksu Dolara jest EURO w 57% – więcej o tym w nagraniu z przed paru miesięcy na kanale YOUTUBE.

Indeks Dolarowy - wykres tygodniowy
Indeks Dolarowy – wykres tygodniowy

Idealny sygnał do zajęcia pozycji jeszcze nie został potwierdzony, jednak zamierzamy budować tu pozycję podobną jak na ropie sprzed kilku tygodni, gdzie osiągnęliśmy zysk ponad 9 tyś. usd w cztery tygodnie handlu – relacja znajdziesz tutaj na naszym video-blogu. Do tej transakcji należy podejść „koncepcyjnie” i może ona potrwać kilka/kilkanaście tygodni. Należy również zwrócić szczególną uwagę na wielkość zajmowanej pozycji, wraz z ewentualnym planem bronienia tej pozycji w przypadku negatywnego scenariusza. Plany te są dostępne uczestnikom Klubu Inwestora, do którego Cię serdecznie zapraszamy.

Więcej analiz na kanale YOUTUBEna którym w czasie tygodnia robimy update do bieżących sytuacji na rynkach – aby być informowanych o analizach w czasie rzeczywistym koniecznie zasubskrybuj!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!