Bitcoin kurs i prognoza – cena 8350-8500usd już w najbliższych tygodniach

Bitcoin kurs i prognoza

Aktualny kurs Bitcoina oraz historia zachowania się ceny w ostatnim czasie wskazuje na mocne wykupienie w przedziale 6000 – 6500usd. Inaczej mówiąc, wszystkie ceny które znajdowały się w tym przedziale przyciągały kupujących na rynek. Takie zachowanie wskazuje na akumulowanie bitcoina. Dodatkowo, za ruchem cen stoi całkiem logiczne zachowanie się wolumenu. W momencie wzrostu cen wolumen wzrasta, a podczas spadku cen wolumen maleje. Praktycznie jest tak na każdej fali wykonanej w ostatnim czasie.

Kurs Bitcoina w kontekście decyzji SEC

Amerykański regulator już po raz któryś z kolej, rozpatruje wnioski o możliwość stworzenia funduszu opartego o bitcoina. Do tej pory sygnały były jasne – brak pozytywnej decyzji. W ostatnim czasie jednak wypowiedzi mają inny wydźwięk, są takie „gołębie”. Nie ma jednoznacznego odrzucenia ale też nie ma zgody. Może to świadczyć, że wkrótce pod presją dużych instytucji SEC wyda zgodę i powstaną (podobnie jak w Szwajcarii), fundusze oparte o krypto – Szwajcaria: pierwsza licencja na fundusz kryptowalutowy. 

Taka decyzja może być dużym paliwem dla rynków krypto, gdyż wiąże się z napływ dodatkowego kapitału na rynek. Fundusze muszą kupować, więc skok cen w górę na dobrych coinach jest niemalże pewny przy pozytywnej decyzji. Osobiście spodziewam się jej jeszcze w tym roku.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=MtNB5cvTZ40″ height=”360″]

Zapraszamy do polubienia naszego konta na Facebook’u i subskrybowania naszego kanału YouTube. Nie ominą Cię wtedy żadne relacje na żywo oraz analizy jakie publikujemy.

Tomasz Rozmus

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!