Euro coraz słabsze, możliwe większe pogłębienie spadków

Od kilkunastu tygodni kurs EUR/USD zamknął się w bocznym ruchu. Podczas ostatniej analizy video jaką robiłem na początku tygodnia, dokładnie omówiłem zależność pomiędzy EUR/USD, a Indexem Dolarowym, w którym wskazałem na podstawie analizy Price Action oraz analizy wolumenu, potencjalne spadki na parze EUR/USD, i tym samy umocnienie się samego indeksu dolarowego.

W pierwszej kolejności należy spojrzeć na tygodniowy wykres EUR/USD, na którym widzimy, że po podwójnym szczycie zrobionym na początku 2018, kolejne są na coraz niższych poziomach, co świadczy o słabości tego rynku (kupujących). Dodatkowo, ostatni tydzień rysuje duży cień z góry, podobnie jak wcześniejszy tydzień. Bardzo prawdopodobne jest dojście do poziomu 1.2300, a nawet może próba ataku tego poziomu i zejście znacznie niżej.

EUR/USD – analiza Price Action, wykres tygodniowy

Przechodząc dalej na niższy interwał – dzienny – widzimy typowy dla analizy Price Action sygnał obrócenia. Sygnał ten świadczy o przewadze sprzedających nad kupującymi. Ceny powinny wkrótce dotrzeć do linii wsparcia.

EUR/USD – analiza Price Action, sygnał obrócenia, wykres dzienny

Aby dokładniej zbadać co się dzieje wewnątrz wykresu, należy spojrzeć na wolumen skumulowany (darmowa nakładka na MT4 dostępna tutaj). Wolumen skumulowany pokazuje w tym układzie bardzo silną wyprzedaż w pierwszym tygodniu lutego oraz charakterystyczną, dla układów dystrybucyjnych formacje upthrust.

Zaznaczony wolumen tworzący tą formacje jest ultra wysoki [14001], jednak po wybiciu szczytu z lewej [7255] następuje rotacja w dół. Formacja upthrust charakteryzuje się właśnie tym, że przy podwójnym szczycie, druga fala jest na większym wolumenie, niż szczyt pierwszy.

EUR/USD – analiza wolumenowa – wykres dzienny

Przechodząc na jeszcze mniejszy interwał – 240 min – widzimy dokładnie, jak zachowywały się ceny podczas ostatnich wzrostów. Słabnący wolumen na kolejnych szczytach [801, 641, 339] oraz ultra wysoki wolumen wyprzedażowy [1578], daje jasny obraz tego, kto kontroluje rynek. Jest to klasyczna re-dystrybucja.

EUR/USD – analiza wolumenowa, wykres 240 min

Aktualnie jestem w pozycji krótkiej na EUR/USD.

Pozycje które zawieram, pokazuje na zamkniętej grupie Klubu Inwestora. O tym zagraniu pisałem w dniu wczorajszym, jak również odbył się specjalny LIVE na Facebooku dla grupy. Pozycja ta została zlewarowana. Aktualny zysk +1675 usd. Czekamy na większe pogłębienie spadków.

EUR/USD – plan zagrania wraz z wykorzystaniem techniki piramidowania pozycji

Czekam na Twój komentarz!

Zapraszam do polubienia naszego konta na Facebook’u i subskrybowania naszego kanału YouTube. Nie ominą Cię wtedy żadne relacje na żywo oraz analizy jakie publikuje.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!