Silna wyprzedaż na GBP/CHF – dystrybucja w tle

Analiza techniczna GBP/CHF

Wykres tygodniowy GBP/CHF
Wykres tygodniowy GBP/CHF

Na parze GBP/CHF pojawiła się formacja odwrócenia. W pierwszej kolejności należy spojrzeć na wykres tygodniowy, aby wyznaczyć miejsca wsparć i oporów. Poziom 1.2500 jak widać jest bardzo mocnym oporem, od którego po raz kolejny obserwujemy odbicie. Kluczowym punktem wsparcia jest poziom 1.2000, który może stanowić dla wszystkich krótkich transakcji cel.

Kierunek spadkowy potwierdza analiza Price Action z ostatnich dni.  Pomiędzy poziomem 1,2450 i 1250 widzimy duże cienie z góry, świadczące o przewadze podaży nad popytem. Na sesji wczorajszej (11.07,2017) rynek zrobił klasyczny WASHOUT – wyrzucenie słabych graczy z rynku, którzy już pod koniec ubiegłego tygodnia mogli wchodzić w transakcje krótkie widząc na wykresie świece PIN BAR. Dodatkowo świeca dzienna zamyka się w okolicy swojego dziennego LOW. Taki układ potwierdza przewagę podaży i każde umocnienie funta może być okazją do zajęcia krótkiej pozycji.

Wykres dzienny GBP/CHF
Wykres dzienny GBP/CHF

Analiza wolumenowa pokazuje jak przebiegała w czasie cała dystrybucja na GBP/CHF. Słabnące momentum wzrostowe pokazują kolejne fale oznaczone 1429, 370, 202. Na sesji 5 lipca powstał jeszcze PIN BAR, który mógł być zachętą do długich pozycji jednak kolejna sesja tworzy największą falę wyprzedażową w całym układzie bocznym – 925. To potwierdza siłę sprzedających. Wczorajsza fala wzrostowa wybijająca nowe HIGH nie była zrobiona na wysokim wolumenie – było to typowe dla rynku pozamykanie stopów i zmylenie części uczestników rynku. Formacja WASHOUT – jest podstawą procesu dystrybucyjnego, będącej częścią naszego kursu z analizy wolumenowejZaraz po wybiciu zleceń STOP wolumen skumulowany potwierdza wysoki udział sprzedających, na drugiej co do wielkość fali wyprzedażowej 599. Sygnał wejścia w pozycję krótką może pojawić się w strefie pomiędzy 1.2400/1.2450. Aby otworzyć zlecenie sprzedaży krótkiej powinien pojawić się klasyczny układ dystrybucyjny (interwał H1/M15) lub typowa formacja Price Action. W przypadku braku klarownego sygnału należy pozostać poza rynkiem.

Wykres 4h GBP/CHF Wolumen Skumulowany
Wykres 4h GBP/CHF Wolumen Skumulowany

Sprawdź również ostatnią analizę surowców zamieszczoną na kanale YOUTUBE – Analiza techniczna złota, srebra i ropy – relacja live

Więcej analiz na kanale YOUTUBE na którym w czasie tygodnia robimy update do bieżących sytuacji na rynkach – aby być informowanych o analizach w czasie rzeczywistym koniecznie zasubskrybuj!

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!