Tokeneo News#5 – Analiza Bitcoina, Stablecoin USDQ, WeChat blokuje krypto, Bitcoin Cash i Roger Ver

Zapraszam Was na kolejny odcinek mojego cyklu, w którym omawiam najciekawsze w mojej opinii wydarzenia na rynku kryptowalut z ostatnich dni.

Analiza Bitcoina

To, co najważniejsze dla nas z ostatnich godzin, to dwukrotne przetestowanie progu 5000 USD. Udało się go szybko przebić i utrzymać, a obecnie BTC sięga niemal 6000 dolarów. Oczywiście, może dojść do fluktuacji. Wszystko oczywiście zależy od sytuacji w środowisku, wartość może mieć lekkie odchylenia – zarówno w górę, jak i w dół – pod wpływem spekulacji.

Stablecoin USDQ

Zespół Platinum Engineering ogłosił utworzenie nowego, zdecentralizowanego stablecoina USDQ. Jest to token wspierany przez Bitcoina, powiązany z amerykańskim dolarem i działający w sieci Ethereum. Jest to niejako odpowiedź na ostatnie zamieszanie z innym stablecoinem – Tetherem. Zaufanie do niego mocno spadło, więc pojawiła się szansa dla nowego coina opartego na USD.

WeChat blokuje krypto

Chiński komunikator, umożliwiający również płatności elektroniczne, staje się coraz bardziej restrykcyjny dla kryptowalut. Chiny zasłynęły już z tego, że są mocno przeciwni temu rynkowi. WeChat swego czasu już blokował konta związane z rynkiem kryptowalut, a teraz uniemożliwia użytkownikom działania handlowe. Nowe przepisy zatwierdzono 30 kwietnia, wejdą one w życie 31 maja.

Bitcoin Cash i Roger Ver

Znany orędownik Bitcoina Cash, Roger Ver, już w 2017 roku twierdził, że BTC przestał spełniać swoje założenia. Było to jeszcze zanim osiągnął on rekordową wartość 20 tysięcy USD. Nic więc dziwnego, że jest przekonany o wyższości BCH, argumentując, że jest szybszy i bardziej wielofunkcyjny. Trudno się z tym zgodzić – to Bitcoin dyktuje warunki na rynku dla pozostałych tokenów.

Cały materiał opisujący szczegółowo ostatnie wydarzenia jest do obejrzenia poniżej. Serdecznie zapraszam!

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=SbiLbb00MPU”]

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!