Wirtualne tokeny – przyszłość pieniądza i giełdy kryptowalutowe

Autor | 05-11-2018 | Brak komentarzy

Uwaga: W analizach wykorzystujemy wskaźnik wolumenu skumulowanego na MT4 – sprawdź JAK DZIAłA!

Dalsza część rozmów o świecie wirtualnych tokenów. Tym razem wymienialiśmy się naszymi spostrzeżeniami z popularnym Wapniakiem na temat przyszłości pieniądza oraz giełd kryptowalutowych. Jak będzie wyglądał rynek finansowy za kilka lat?

Zacznijmy może od tego, że w Polsce ciężko jest robić giełdę kryptowalutową.

Wirtualne tokeny – w naszym uroczym kraju – nie są niestety w pełni uregulowane i nie znajdują się w żadnych sztywnych ramach prawnych.  Co za tym idzie – każdego dnia napotykamy wiele przeszkód na naszej „drodze do wolności”. Znany jest chociażby przypadek z początku tego roku, kiedy to pewni Panowie działający i prowadzący biznes w branży cyfrowych coinów dostali mało przyjemne pismo z KNF-u z PROPOZYCJĄ nie do odrzucenia:

„12 lat więzienia i 5 milionów kary, albo zwijacie swój biznes i zapominamy o sprawie” – to tak w dużym skrócie i uproszczeniu 😉

Jako Tokeneo, wszystkie nasze działania przenieśliśmy na rynek azjatycki (Hongkong), który jest bardzo przychylny wszelkim inicjatywom kryptograficznym. Wiemy, że była to dobra decyzja!

Docelowo jednak, będziemy chcieli uderzać na Maltę, która stanowi „raj na ziemi dla kryptowalut” o czym ciekawy artykuł znajdziecie tutaj.

Okej, przejdźmy teraz do samych giełd kryptowalutowych. Dlaczego one?

Po pierwsze – wyróżnia je brak jakichkolwiek ograniczeń, co stanowi przeciwieństwo do giełd tradycyjnych. Technologia blockchain umożliwia dokonywanie transakcji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. I to w zasadzie wyczerpuje temat. Mało? W porządku, kolejne różnice – znacznie korzystniejsze prawo własności, niższe koszty operacyjne, szybkość zawierania transakcji. To tylko nieliczne argumenty opowiadające się za tym rodzajem giełd. Zapewniam, że jest tego znacznie więcej! Po resztę informacji odsyłam jednak do materiału filmowego na kanale Wapniaka (link poniżej).

Jaka będzie zatem przyszłość pieniądza? Czy banki będą jeszcze istniały? Jak wygląda współpraca rynku krypto z instytucjami finansowymi oraz rządami? Czy wirtualne tokeny zdominują świat?

Gorący materiał, bardzo duża dawka przydatnej wiedzy, a to wszystko w 24-minutowym materiale wideo! Nie przegapcie tego! 🙂

Aby być na bieżąco i śledzić relacje LIVE, warto polubić moją stronę na Facebooku oraz kanał na YouTube.

Pozdrawiam,
Tomasz Rozmus

Wtorek na rynkach - Bezpłatne webinarium z Tomaszem Rozmusem
Szkolenia Forex dla początkujących.

Czekamy na Twój komentarz! - Kliknij tutaj aby skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!