Aby zostać skutecznym inwestorem czy spekulantem musisz znaleźć przewagę na danym rynku

To było w 2015 roku ale wyniesiona lekcja jest ponadczasowa

W maju 2015 roku organizowałem całodniową konferencję wraz z pokazem handlu na żywym rynku.  Gościem specjalnym był jeden z najlepszych wówczas daytraderów w Europie, Niemiec Birger Schäfermeier. Na pokazie handlu na żywym rynku kwota zaangażowana wynosiła 1mln euro, a dzień zakończył się zyskiem +23 tyś euro. Co wówczas nauczyliśmy się na tym spotkaniu?

Kwota jaka była zaangażowana w handel była spora ale zasady zarządzania kapitałem są zawsze takie same, bez znaczenia jak wysoki rachunek posiadasz. Dużo osób po pierwszych, samodzielnych  próbach na rynku dochodzi do błędnego przekonania, że im większą kwotą będą dysponować tym lepiej będą zarządzać środkami. Prawda jest taka, że jeżeli nie nauczysz się zarządzać małymi sumami, to i na dużym koncie nie będziesz zarabiać.

Przewaga rynkowa – czyli jak zarobić duże pieniądze na rynku

Inaczej mówiąc, przewaga rynkowa to pozostanie przez większość czasu w handlu po „właściwej” stronie rynku. Przed zorganizowaniem pokazu handlu na żywym rynku przeprowadziłem wywiad z Birgerem Schafermeierem, na którym zapytałem go co to jest przewaga rynkowa i jak on znajduje ją w codziennym handlu na światowych parkietach.

Strona www.livetradingday.pl już nie istnieje ale jak chcesz zobaczyć moje transakcje zapraszam do zamkniętej grupy inwestorów – Klubu Inwestora.

Czekam na Twoje komentarze!

Zapraszamy do polubienia naszego konta na Facebook’u i subskrybowania naszego kanału YouTube. Nie ominą Cię wtedy żadne relacje na żywo oraz analizy jakie publikujemy.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!