Akcje Twitter – proces akumulacji i okazja do zakupów.

Akcje spółki Twitter po dużych spadkach od końca 2013 roku zaczynają markować teraz wstepną fazę akumulacji. Na wykresie dziennym pojawia się 20 stycznia 2016 duży SPREAD świecowy, pod którym widzimy potężny wolumen (SPIKE). W tym dniu doszło do bardzo dużej aktywności inwestorów, na jednej sesji handlowano ponad 69mln sztuk akcji. Nie była to rekordowa ilość akcji ale jedna z największych od ponad dwóch lat. W kolejnych miesiącach nie doszło do znaczącego postepu w cenie  i aktualnie wolumen z 20 stycznia 2016 czytamy jako tzw. STOPPING VOLUME (wolumen stopujący).

Do kolejnego zatrzymania spadku cen dochodzi 24 maja oraz 10 czerwca br. gdzie dołek z czerwca jest na dużo niższym wolumenie (brak podaży).

Wykres dzienny spółki Twitter
Wykres dzienny spółki Twitter

Na wolumenie skumulowanym widzimy znacznie lepiej markowanie zatrzymania spadku cen i zbierania z dołu całej podaży. Fala spadkowa, która zakończyła się 27 kwietnia nie wybiła nowego dołka – utrzymanie poziomu z 11 lutego. Cała akcja odbyła sie na najwiekszym wolumenie spadkowym i jest to drugi co do wielkości wolumen od spadków z końca 2013 roku. Cała akcja wolumenowa i Price Action wskazuje na duże zainteresowanie tym walorem na poziomie cenowym 13,90-14,00usd. Dodatkowo od 10 do 15 czerwca mieliśmy największy wolumen zakupowy od półtora roku co świadczy o rozpoczęciu akumulowania akcji przez dużych inwestorów.

Wykres dzienny spółki Twitter; wolumen skumulowany
Wykres dzienny spółki Twitter; wolumen skumulowany

Dodatkowo system filtracji procesów akumulacyjnych oraz dystrybucyjnych stosowany w Smart Trader University jest blisko wygenerowania sygnału BUY. Aktualnie interesuje nas strefa cen 15-16usd za akcję.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!