Analiza Rynków 02-06 października, GBP/USD, GBP/CHF, NZD/USD, Ropa

Analiza techniczna: GBP/USD, GBP/CHF, NZD/USD, Ropa

GBP/USD

W ubiegłym tygodniu funt uformował czytelny zakres boczny. Jednak, dodatkowo widzieliśmy niestandardowe odchylenie funta brytyjskiego od średniej na wykresie tygodniowym, co stanowiło możliwość zejścia do niej (sprawdź jeszcze raz tą analizę). Dlatego też po raz kolejny sprawdzamy funta brytyjskiego z wykorzystaniem średniej. Aktualnie pozostaje jeszcze ok. 300 pkt. do strefy wsparcia wyznaczonej z lokalnych szczytów. W tej strefie po raz kolejny będziemy szukać sygnału wejścia w pozycję długą, zgodną z trendem.

Para Walutowa GBP/USD, wykres tygodniowy
Para Walutowa GBP/USD, wykres tygodniowy

Analiza techniczna GBP/USD na wykresie dziennym wskazuje na wyłamanie z konsolidacji dołem. Jak pisaliśmy w poprzedniej analizie, ważna była linia dolnej konsolidacji i tam szukaliśmy wejścia na LONG. Jednak jak widać po samym wykresie dziennym nie powstał żaden, istotny sygnał pokazu siły. Dlatego też, następną okazją do zajęcia pozycji zgodnej z trendem będzie linia „kluczowego wsparcia”, bądź też wyznaczona strefa pomiędzy 1.3200, a 1.3050. Czy szukamy zagrania na SHORT na tej parze skoro możliwy jest test tej strefy i wszystko na to wskazuję, że ceny tam dojdą? – Nie! Ten wykres chcemy zagrać zgodnie z trendem.

Para Walutowa GBP/USD, wykres dzienny
Para Walutowa GBP/USD, wykres dzienny

GBP/CHF

Wiele osób pyta nas czasem jaka jest najlepsza strategia Forex? Zawsze powtarzamy, że cierpliwość. Podobnie jak z parą GBP/USD tak i z GBP/CHF, najlepiej będzie poczekać na zakończenie spadków i dojście cen do wyznaczonej strefy. Aktualnie patrząc technicznie na ten wykres, ceny znajdują się na lokalnym wsparciu. Jednak patrząc na to, jak dziś w nocy otwiera się ten rynek, to bardzo prawdopodobne jest wyłamanie dołem i próba zejścia do kolejnej strefy wsparcia. Jednak proszę zwrócić uwagę, że wyznaczona strefa wsparcia jest bardzo mocną strefą. Tu podobnie jak na powyższym wykresie, będziemy szukać transakcji długiej. Szukamy czystego układu Price Action oraz zwrócimy w tej strefie uwagę na wolumen zwykły i wolumen skumulowany. Interwały czasowe do szukania odwrócenia: dzienny, H4 i H1

Para Walutowa GBP/CHF, wykres dzienny
Para Walutowa GBP/CHF, wykres dzienny

NZD/USD

Nowozelandczyk wypada bardzo słabo w porównaniu z innym parami powiązanymi z dolarem. Ten tydzień rozpoczęliśmy od wyłamania kluczowego wsparcia. Czy ceny utrzymają trend? Ważne jest dzisiejsze zamknięcie tej świecy ale wszystko na to wskazuję, że jest szansa na zagranie w dół. Pomijając już samą technikę przyłączenia się do tego rynku, biorąc pod uwagę tylko zachowanie Indeksu Dolarowego, spodziewamy się niższych cen i umocnienie dolara w najbliższym czasie. Dlatego też, na najbliższym spotkaniu „Wtorek na Rynkach” dokładnie omówimy ten walor oraz jak skorzystać z potencjalnego sygnału.

Para Walutowa NZD/USD, wykres dzienny
Para Walutowa NZD/USD, wykres dzienny

Ropa

Na ropie spodziewamy się dalszych wzrostów. Z analizy Price Action oraz Analizy Wolumenowej (w szerszej perspektywie) wynika, że bardzo duże „zakupy” zostały zrobione dwa tygodnie temu. Rynek ten jest w trendzie wzrostowym i do tego momentu jest kontrolowany przez kupujących. Interesuje nas tylko kupno tego waloru. Strefy wsparcia będą tu kluczowe. Okolice ceny 51 oraz 50 to miejsca, gdzie szukamy zagrania na LONG. Tak długo jak rynek handluje powyżej ceny 50usd, nie ma ma tu mowy o żadnym „skracaniu” tego rynku.

Ropa, wykres dzienny
Ropa, wykres dzienny

Więcej analiz na kanale YOUTUBEna którym w czasie tygodnia robimy update do bieżących sytuacji na rynkach – aby być informowanych o analizach w czasie rzeczywistym koniecznie zasubskrybuj!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!