Analiza rynków 05-09 czerwiec. Złoto, Ropa, USD/JPY, GBP/USD, EUR/JPY

Autor | 05-06-2017 | Brak komentarzy

Uwaga: W analizach wykorzystujemy wskaźnik wolumenu skumulowanego na MT4 – sprawdź JAK DZIAłA!

ZŁOTO

Złoto zgodnie z naszą ostatnią analizą podąża w kierunku północnym. Ostatni tydzień potwierdził bycze nastawienie rynku. Kluczowym wsparciem jest wciąż poziom 1250usd, jednak bardzo atrakcyjnym poziomem jest lokalne wsparcie utworzone w ubiegłym tygodniu 1265/1270. Powrót do tych poziomów może dać dobry sygnał zakupów – re-akumulacja z uwzględnieniem analizy wolumenowej bądź  Pin Bar z układu H4 lub H1.

Wykres dzienny, złoto

Wykres dzienny, złoto

ROPA

Zaznaczona na wykresie strefa może dać dobry sygnał wejścia w pozycję długą. Tutaj czekamy na klasyczny układ akumulacyjny lub układ świecowy. W układzie akumulacyjnym najważniejszą częścią procesu decyzyjnego będzie wejście dużego kapitału do gry, co musi być widoczne na wykresie. Dlatego też, obserwujemy fale wolumenu skumulowanego na poszczególnych swingach. Cena 47usd na kontrakcie terminowym to ważny poziom reakcji w ostatnich miesiącach. Ceny na tym poziomie wiele razy reagowały i dochodziło do rotacji wzrostowych. Na ostatnim webinarze czwartkowym zostały zaprezentowane 3 poziomy cenowe ważne dla ropy – 44,00/44,50usd, 47/48usd oraz 54,00/54,50. Na alternatywnych walorach jakimi są ETF’y zaczniemy budować pozycję w momencie, gdy cena ropy dojdzie do 47usd. Do handlu wybieramy ETF o nazwie USO [United States Oil],  który dostępny jest u jednego z naszych partnerów,  polskiego brokera XTB. Potencjalny zysk jaki planujemy zrobić na tej transakcji to 15-18%. Jak bezpiecznie rozegrać ETF na Ropę i jak zaplanować transakcję dowiesz się na czwartkowym webinarze – zapisz się!

Wykres dzienny, ropa

Wykres dzienny, ropa

USD/JPY

Techniczna pozycja jena po piątkowej sesji wskazuje kierunek południowy. Zaznaczona strefa w ubiegłym tygodniu nie dała możliwości zagrania, gdyż czekaliśmy na odpowiedź rynku co do kierunku. Po piątkowym zamknięciu każde umocnienie dolara może dać okazję do zagrań krótkich. Do ewentualnej spekulacji będziemy również starali się wykorzystać wybicia z sesji azjatyckiej ale tylko w kierunku południowym. Tak długo jak ceny będą utrzymywać się poniżej 112 nie będziemy szukać pozycji długich.

Wykres dzienny, USD/JPY

Wykres dzienny, USD/JPY

GBP/USD

Dwa tygodnie temu wyznaczony punkt 1,2775 po raz kolejny daje wsparcie i odbicie w kierunku północnym. Cienie jakie widzimy na wykresie dziennym, pokazują silną aktywność kupujących przy każdej korekcie. Do momentu utrzymania cen powyżej 1,2775 szukamy tylko pozycji długich.

Wykres dzienny, GBP/USD

Wykres dzienny, GBP/USD

EUR/JPY

Ciekawa sytuacja jest na wykresie EURJPY. Na wykresie tygodniowym widać mocne cienie z góry w okolicy bardzo ważnego poziomu 124.000. Cienie te świadczą o pojawieniu się sprzedających. Tym samym sprzedający nie pozwalają kontynuować trendu wzrostowego. Sądząc po całej Price Action bardzo możliwa jest teraz rotacja w dół. Sygnał powinien pojawić się na wykresie dziennym lub H4.

Wykres tygodniowy, EUR/JPY

Wykres tygodniowy, EUR/JPY

Więcej analiz na kanale YOUTUBE na którym w czasie tygodnia robimy update do bieżących sytuacji na rynkach – aby być informowanych o analizach w czasie rzeczywistym koniecznie zasubskrybuj!

Wtorek na rynkach - Bezpłatne webinarium z Tomaszem Rozmusem
Szkolenia Forex dla początkujących.

Czekamy na Twój komentarz! - Kliknij tutaj aby skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!