Analiza Rynków 18-22 września, GBP/USD, USD/JPY, Ropa, Srebro

Analiza techniczna: GBP/USD, USD/JPY, Ropa, Srebro

GBP/USD

Analiza techniczna pary GBP/USD na wykresie tygodniowym jasno wskazuje, że przed funtem jeszcze ok 300pips do testu wyłamania z tygodnia, kiedy to Wielka Brytania ogłosiła wyjście z Unii Europejskiej (referendum 23 czerwca 2016 – BREXIT). Bardzo mocny trend wzrostowy, potwierdzony dodatkowo mocnym zamknięciem poprzedniego tygodnia powinien w najbliższych sesjach dojść do linii oporu – 1.3840. Dlatego też, nie powinniśmy szukać na tym wykresie żadnych transakcji krótkich.

Analiza Techniczna GBP/USD, wykres tygodniowy
Analiza Techniczna GBP/USD, wykres tygodniowy

Na wykresie dziennym znacznie lepiej widać ostatnie momentum wzrostowe. Linia wsparcia jest położona znacznie poniżej aktualnej ceny. Dodatkowo widzimy duży „odjazd” od średniej ceny. My wiemy, że kupowanie na szczycie tak pędzącego rynku jest ryzykowne. Również wiemy, że wykresy mają skłonność do korygowania niestandardowych zmian co w tym przypadku będzie oznaczać możliwość wystąpienia korekty. Wówczas będziemy szukać sygnału zgodnie z naszymi strategiami Price Action. Podsumowując, każdy spadek na tym wykresie może dać dobry sygnał do zajęcia długiej pozycji.

Analiza Techniczna GBP/USD, wykres dzienny
Analiza Techniczna GBP/USD, wykres dzienny

USD/JPY

W ubiegłym tygodniu analiza Price Action pary USD/JPY dała bardzo dobry sygnał do zajęcia pozycji długiej – sprawdź ponownie tą analizę. Dokładnie tą pozycję oraz plan jej zagrania omówiliśmy z naszymi studentami i uczestnikami cotygodniowych spotkań z cyklu „Wtorek na Rynkach” [12 września]. Kolejne już w najbliższy wtorek, na którym pokażemy egzekucje zleceń i strategię jaką wykorzystaliśmy do zajęcia tej pozycji oraz pokażemy aktualne pozycje w portfelu. Na tej transakcji zarobiliśmy 1800usd. Czy na jenie można zarobić w tym tygodniu?

To co aktualnie widzimy na wykresie wskazuje na dużą siłę dolara do jena. Mamy również wybicie bardzo ważnego poziomu oporu.  Tydzień zaczynamy dodatkowo z oknem popytowym w tle co stanowi o sile wzrostowej tego wykresu. Dlatego też, zgodnie z zasadą będziemy starać się wykorzystać ewentualną słabość na tym wykresie. O ewentualnym, ponownym przyłączeniu się do tego rynku będzie decydował test poziomu wsparcia i wyraźny sygnał wynikający z Price Action i analizy wolumenowej. Na chwilę obecną szukamy tylko sygnału na wzrosty.

Analiza Techniczna USD/JPY, wykres dzienny
Analiza Techniczna USD/JPY, wykres dzienny

Ropa

Na ostatniej transakcji na ropie zrealizowaliśmy zysku ponad 9tyś usd w bardzo krótkim czasie. Bardzo dużo uczestników naszego Klubu Inwestora zawarło taką samą transakcję i zrealizowało od kilku – do kilkunastu tysięcy złotych zysków na swoich kontach. Przeglądając ponownie wykres tygodniowy widzimy bardzo mocny pokaz siły kupujących, którzy przez ostatni miesiąc nie byli zbyt aktywni. Po ubiegłotygodniowym handlu szansa na testowanie lokalnego oporu 55usd jest bardzo duża.

Analiza Techniczna Ropy, wykres tygodniowy
Analiza Techniczna Ropy, wykres tygodniowy

Jeżeli bliżej przyjrzymy się tygodniowemu wykresowi ropy zauważymy, że na wykresie pojawiła się formacja fałszywego Pin Bar’a. Ubiegłotygodniowy handel wchłoną cała presję sprzedażową i aktualna formacja Price Action daje mocno byczy obraz rynku. Dlatego też, spodziewamy się w najbliższych sesjach wzrostów na tym walorze.

Analiza Techniczna Ropy, wykres tygodniowy
Analiza Techniczna Ropy, wykres tygodniowy

Na wykresie dziennym widzimy, że okazja do zajęcia pozycji może pojawić się w wyznaczonej strefie pomiędzy 50usd, a 49.50usd. O ile wystąpią spadki na tym rynku, to tam może pojawić się silny sygnał odwrócenia. Obowiązujący interwał czasowy do szukania ewentualnej pozycji długiej – H4 i H1.

Analiza Techniczna Ropy, wykres dzienny
Analiza Techniczna Ropy, wykres dzienny

Srebro

Bardzie ciekawy układ Price Action – Pin Bar – pojawił się na srebrze na początku lipca. W sierpniu srebro zyskało na cenie, tym samym potwierdzając formacje na dużym interwale czasowym. Aktualne poziomy wsparcia dają okazję do zbudowania planu na zagranie na tym walorze w kierunku północnym

Analiza Techniczna Srebra, wykres miesięczny
Analiza Techniczna Srebra, wykres miesięczny

Na wykresie dziennym aktualnie ceny srebra znajdują się na lokalnym wsparciu, skąd może nastąpić w tym tygodniu odbicie w górę. W przypadku gdyby w trakcie tygodnia ceny zeszły jeszcze niżej w okolice 17.300 nie zmieni to naszego nastawienia do tego wykresu, gdyż cały rynek wygląda na mocno kontrolowany przez kupujących. Sam poziom 17.300 lub jego okolice może będzie w naszej ocenie dalej dobrą okazją do budowania planu zajęcia pozycji długiej. O bardzo podobnym zagraniu i identycznej formacji Price Action posaliśmy w artykule – BARDZO SKUTECZNA STRATEGIA Z WYKORZYSTANIEM FORMACJI PRICE ACTION – PIN BAR. ZAGRANIE NA ROPIE.

Analiza Techniczna Srebra, wykres dzienny
Analiza Techniczna Srebra, wykres dzienny

Szczegółowy plan zagrania na srebrze podamy na najbliższej sesji z cyklu Wtorek na Rynkach

Więcej analiz na kanale YOUTUBEna którym w czasie tygodnia robimy update do bieżących sytuacji na rynkach – aby być informowanych o analizach w czasie rzeczywistym koniecznie zasubskrybuj!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!