Analiza rynków 2-5 maj. Złoto, EURUSD, EURGBP, USDJPY

Długi weekend majowy trwa… rynki wolnego nie mają

EURUSD

Luka jaka powstałą na eurusd po I turze wyborów we Francji nie została jeszcze domknięta. Chodź wydawać się mogło w ubiegłym tygodniu, że dojdzie do próba jej domknięcia lecz duża presja kupujących utrzymuję aktualną cenę w okolicy 1,0900. Wyznaczona strefa decyzyjna powinna w najbliższych dniach przynieść odpowiedź. Aktywność kupujących i duże szanse na wygranie Pana Macrona wskazuję, że eurusd ma szanse na wyjście z tej strefy górą i testowanie okolicy 1,1130. Rynek jednak nie dał idealnego setup’u do zajęcia pozycji. Jeżeli zamknęlibyśmy dzień poniżej dolnej linii strefy decyzyjnej wówczas będziemy szukać pozycji na short.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

 

EURGBP

Na wykresie dzienny pomimo dużego skoku cenowego i luki sprzed tygodnia na tej parze mamy cały czas do czynienia z sekwencją spadkową. Dlatego też, na eurgbp szukamy zagrania na short. Jeden ze scenariuszy to ponowne wejście albo zbliżenie się do do strefy oporu. Cel dla transakcji krótkich to ostatnie dołki które wyznaczają aktualną strefę wsparcia.

 

Wykres dzienny EURGBP
Wykres dzienny EURGBP

 

USDJPY

Dolar w ostatnich dwóch tygodniach znacznie zyskał do jena. Trend rosnący cały czas się utrzymuje i na razie nie widać oznak słabości. Wejście do Trading Rangu, który utworzył się od stycznia do połowy marca wskazuje, że ceny mogą w nim jakiś czas pozostać. Ceny z bardzo dużym impetem wróciły ponad poziom 111,500, dlatego też każda słabość na tym rynku może dać sygnał do zajęcia długiej pozycji.

Wykres dzienny USDJPY
Wykres dzienny USDJPY

Na wykresie H4 trend wzrostowy potwierdzony jest przez duży udział kupujących. W okolicach ceny 111,500 wolumen skumulowany pokazuje klasycznie przeprowadzoną re-akumulację.

Wykres 4h USDJPY
Wykres 4h USDJPY

 

ZŁOTO

Złoto aktualnie handluje w okolicy bardzo silnego wsparcia. Chociaż jak widać po zamknięciach świec rynek wciąż dominują sprzedający jednak wszystko może się zmienić w wyznaczonej strefie. Na dużym interwale D1 trend jest wciąż wzrostowy. W przypadku ewentualnego zejścia poniżej tej strefy i braku wyraźnego sygnału odwrócenia kolejnym poziomem są okolice 1220. Jednak z dużą uwagą przyglądamy się pierwszej strefie wsparcia gdyż to właśnie w tym miejscu może dojść do akumulacji. W tym miejscu szukamy silnych fal zakupowych na wolumenie skumulowanym.

Wykres dzienny złoto
Wykres dzienny złoto

Jak widać po wolumenie na falach spadkowych, na wykresie wciąż dominują sprzedający. Biorąc pod uwagę popyt i podaż na ważnych poziomach cenowych – ten uważamy za bardzo ważny – w tej strefie wolumen obserwowany na nakładce wolumenu skumulowanego na MT4, którą możesz uzyskać zupełnie ZA DARMO ,powinien zdecydowanie maleć na kolejnych falach spadkowych. O ewentualnym obróceniu będzie również świadczyć jedna z fal zakupowych, która powinna być największa od momentu rozpoczęcia spadków. Jeżeli znajdziemy w tej strefie wszystkie elementy akumulacyjne wynikające z analizy wolumenowej będziemy szukać wejścia w pozycję długą. Więcej o ważnych poziomach jakie szukam na wykresie możesz przeczytać w artykule Wsparcia i opory – gdzie szukać najlepszych okazji inwestycyjnych

Wykres 4h złoto
Wykres 4h złoto

Więcej analiz na kanale YOUTUBE na którym w czasie tygodnia robimy update do bieżących sytuacji na rynkach – aby być informowanych o analizach w czasie rzeczywistym koniecznie zasubskrybuj!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!