Analiza Rynków 24-28 lipca. EUR/USD, EUR/CAD, EUR/AUD, ROPA

Analiza techniczna wybranych walorów: EUR/USD, EUR/CAD, EUR/AUD, ROPA

EUR/USD

Po bardzo silnych wzrostach jakie widzieliśmy w ubiegłym tygodniu EURUSD przebija się przez bardzo ważny poziom oporu. Bardzo silny trend wzrostowy trwa już od kilkunastu tygodni i może się szybko nie skończyć. Euro napędzane jest oczekiwaniami, że Europejski Bank Centralny znacznie ograniczy jeszcze w tym roku skup aktywów (inaczej dodruk pieniądza).  Po przebiciu ważnej strefy spodziewamy się powrotu do aktualnej linii wsparcia. Każda korekta aktualnych cen może dać na niższych interwałach okazję do zajęcia pozycji długich. Byłbym ostrożny jednak przy planowaniu dużych zasięgów dla długich pozycji, dlatego że indeks dolarowy – indeks wyceniający amerykańską walutę – zbliża się do bardzo ważnego punktu wsparcia, z którego może nastąpić reakcja do góry . Wzrost indeksu dolarowego oznaczać będzie spadek kursu na parze EURUSD. Dla wyjaśnienia co to jest index dolarowy zapraszam do oglądnięcia 9 min materiału na YOUTUBE z grudnia 2016 roku gdzie dowiesz się na przykładzie starej analizy jako skorelowany jest wykres EURUSD i Indeksu dolarowego – link

Analiza techniczna EUR/USD - wykres tygodniowy
Analiza techniczna EUR/USD – wykres tygodniowy

EUR/CAD

Zgodnie z analizą z ubiegłego tygodnia EUR/CAD dociera do strefy oporu skąd spodziewamy się dalszego obniżania kursu zgodnie z obowiązującym trendem. Jeden z sygnałów wynikający z połączenia analizy Price Action i analizy wolumenowej pojawił się na piątkowej sesji.

Analiza techniczna EUR/CAD - wykres dzienny
Analiza techniczna EUR/CAD – wykres dzienny

Przy dojściu do poziomu oporu na mniejszym interwale wyraźnie widać jak zachowywał się wolumen na poszczególnych falach. Pierwszą słabość – gasnące momentum wzrostowe -było widać na potrójnym szczycie – 401, 287, 153. Po odejściu od strefy oporu rynek po raz kolejny pokazał dokładnie na kolejnych trzech falach jak kształtuje się popyt na wykresie – 196, 98, 20. Biorąc pod uwagę miejsce, przy którym znalazł się rynek – strefa oporu oraz spadkowy trend liczby na wolumenie skumulowanym dokładnie pokazują proces -re-dystrybucji i doskonałą okazję do zajęcia krótkiej pozycji. Połączenie Price Action oraz wolumenu skumulowanego to najskuteczniejszy sposób identyfikacji miejsc zwrotnych na wszystkich wykresach, w dodatku bardzo logiczny gdyż opiera się o zasady prawa popytu i podaży a nie „magiczne” mechanizmy.

Analiza techniczna EURCAD – wykres 60 min, wolumen skumulowany

EURAUD

Bardzo ciekawa formacja powstała na EUR/AUD. Ubiegły tydzień kończymy bardzo mocną świecą, która sugeruje, że poziom 1,4600 został obroniony. Poniedziałek zaczynam od spadków na tej parze ale bardzo uważnie będziemy się przyglądać linii wsparcia 1,4600. Te okolice mogą wydawać się bardzo atrakcyjne dla kupujących i właśnie poprzez obserwację wolumenu będziemy szukać ich aktywności. W przypadku pojawienia się tu procesów akumulacyjnych będziemy zainteresowani otwarciem pozycji długiej.

Analiza techniczna EUR/AUD - wykres tygodniowy
Analiza techniczna EUR/AUD – wykres tygodniowy

ROPA

Końcówka ubiegłego tygodnia nie był zbyt dobra. Dwie ostatnie sesje spadkowe -czwartek , piątek – znów sprowadzają ten surowiec w okolice wsparcia – 45,50usd. Utrzymanie tego poziomu będzie kluczowe w tym tygodniu. Spodziewam się jednak pozytywnej reakcji w górę i kontynuacji wzrostów. Póki co poziom 47usd stanowi poważny opór, gdyż już po raz drugi w przeciągu miesiąca nie możemy go pokonać. Każda negatywna reakcja na tym surowcu będzie okazją do wejścia w pozycję długą po niższych cenach. Nie jesteśmy zainteresowani żadnym transakcjami krótkimi. Ewentualny cel średnioterminowy dla longów 48,50usd.

Analiza techniczna Ropy - wykres dzienny
Analiza techniczna Ropy – wykres dzienny

Już za tydzień zapraszamy na otwarty, poranny webinar na którym pokażemy Ci jak wykonujemy analizy na żywym rynku – Wtorek na Rynkach. Zapisz się

Więcej analiz na kanale YOUTUBEna którym w czasie tygodnia robimy update do bieżących sytuacji na rynkach – aby być informowanych o analizach w czasie rzeczywistym koniecznie zasubskrybuj!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!