Analiza Rynków 31 lipca – 4 sierpnia. EUR/USD, EUR/AUD, Ropa, DAX

Analiza techniczna wybranych walorów: EUR/USD, EUR/AUD, Ropa, DAX

EUR/USD

Euro jest w bardzo mocnym trendzie wzrostowym. Po przebiciu ważnej strefy oporu w ubiegłym tygodniu rajd na nowe poziomy cenowe odbył się bez żadnej korekty. Przebicia bardzo ważnych poziomów są w 90% przypadków ponownie testowane. Dlatego też, spodziewamy się zejścia w okolice wsparcia – okolice poziomu 1,1450. W tych okolicach powinniśmy szukać pozycji długich. Zagrywanie „pod prąd” jest bardzo ryzykowne w tym przypadku i wymaga bardzo dużego doświadczenia od tradera.

Analiza techniczna EUR/USD - wykres tygodniowy
Analiza techniczna EUR/USD – wykres tygodniowy

EUR/AUD

Zgodnie z analizą z ubiegłego tygodnia para EUR/AUD „odmawia” zejścia poniżej 1,4600 i daje podstawę do wzrostów. Z analizy Price Action widzimy formację PIN BAR utworzoną na sesji 27 lipca. Dodatkowo formacja ta występuje w ważnym kontekście rynkowym. Pin Bar występujący na dużym interwale czasowym w odpowiednim „kontekście rynku” jest jednym z najsilniejszych sygnałów. Na zaawansowane analizy Price Action z dokładnymi metodami ich rozegrania zapraszamy na sesje „Wtorki na rynkach” – najbliższa już 1 lipca

Analiza techniczna EUR/AUD - wykres dzienny
Analiza techniczna EUR/AUD – wykres dzienny

ROPA

Jeżeli na bieżąco śledziłeś nasz serwis i kanał YOUTUBE, wielokrotnie mogłeś zobaczyć jak prowadziliśmy na dwóch rachunkach duże pozycje na tym surowcu. Obydwie transakcje zakończyliśmy bardzo dużymi zyskami. Dla przypomnienia – tutaj znajduje się relacja live z ostatniej analizy surowców. Transakcja doszła do naszego zaplanowanego celu. Co dalej z ropą?

Jak spojrzysz na wykres to aktualnie znajdujemy się ponad poziomem wsparcia. Trend wzrostowy rozpoczęty w drugiej połowie czerwca jest cały czas kontynuowany. Strefa popytowa jaką widzisz na wykresie to miejsce, gdzie powinniśmy szukać sygnału wejścia w długą pozycję. Sygnał powinien wynikać z analizy Price Action i potwierdzenia wynikającego z analizy wolumenowej.

Analiza techniczna Ropy - wykres dzienny
Analiza techniczna Ropy – wykres dzienny

DAX

Bardzo słaby DAX. Patrząc na wykres tygodniowy niemieckiego indeksu widzimy dużą sprzedaż, która miała miejsce pod koniec czerwca oraz w połowie lipca. Widać wyraźnie opór jaki utworzył się pomiędzy poziomami 12300 – 12400. W przypadku ewentualnych wzrostów strefa ta może dać okazję do zajęcia pozycji krótkich i tu powinniśmy być wyjątkowo czujni. Na DAX szukamy pozycji krótkich. Słabość może się również pokazać na nieco niższym poziomie i ceny niekoniecznie muszą wejść w strefę podażową, aby myśleć o zagraniu – short.

Analiza techniczna DAX'a - wykres tygodniowy
Analiza techniczna DAX’a – wykres tygodniowy

Na wykresie dziennym z analizy wolumenowej wyraźnie widać jak doszło do dystrybucji i kto przeważa aktualnie na niemieckim rynku. Popyt wygasł w drugiej połowie czerwca – słabe fale 477, 415. Fala 976 jest największą falą wyprzedażową, w dodatku wyłamuje ona bardzo ważne poziomy wsparcia. W pierwszej połowie lipca widzimy powrót do testu wyłamania co jest bardzo typowe dla rynku. Następnie kolejna ultra wysoka fala wyprzedażowa 799 sprowadza ceny na niższe poziomu. Na tym indeksie dominują sprzedający. W przypadku sesji wzrostowych w tym tygodniu, strefy oporu mogą dać dobre sygnały sprzedaży. Szczególnie przydatne będą tu odczyty fal na wolumenie skumulowanym przy strefach oporu. Zobacz nasz dział na kanale YouTube z wieloma przykładami zagrań jak wolumen skumulowany rozczytuje intencje dużych graczy – link

Analiza wolumenowa DAX - wykres dzienny, wolumen skumulowany
Analiza wolumenowa DAX – wykres dzienny, wolumen skumulowany

WAŻNE! Najbliższa sesja otwarta już w ten wtorek – zapisz się tutaj

W tym tygodniu masz kończymy przedsprzedaż naszych kursów. Jest to ostatnia szansa aby nabyć szkolenie online wraz z mentoringiem w promocyjnej cenie.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!