Analiza rynków 8-12 maj. Złoto, AUD/USD, GBPCAD, EURGBP

Złoto

Złoto omawiałem w ostatnim komentarzu rynkowym „Co dalej ze złotem? Czy złoto powróci do trendu wzrostowego?  Na wykresie dziennym, złoto od ubiegłego tygodnia za wiele się nie zmieniło. Aktualnie ceny znajdują się w okolicach wsparcia 1220/25. Ostatni ruch spadkowy jest identyczny z jakim mieliśmy do czynienia na przełomie lutego i marca, gdzie ruch spadkowy wyniósł 68,8 pkt. Po samej Price Action nie widać jeszcze końca spadków, jednak są to na tyle ważne poziomy, w których może zostać zbudowana podstawa do wzrostów.

Wykres Dzienny złota
Wykres Dzienny złota

Na wykresie H4 od 4 maja widzimy konsolidacje boczną. Jeżeli w okolicach wsparcia mamy poszukać długiej transakcji, to w ruchu bocznym powinny pojawić się klasyczne znamiona akumulacji. Ważnym elementem przy ocenie tego miejsca do ewentualnego wejścia na BUY, jest utrzymanie cen ponad dolną granicą Rangu. Jeżeli sygnał wejścia się nie pojawi, kolejnym ważnym poziomem do obserwacji i szukania układu na wzrost cen będzie poziom 1200. Na tym rynku nie szukam transakcji na SHORT!

AUDUSD

Australijczyk znajduję się w czytelnym trendzie spadkowym. Trzeciego maja doszło do silnego wyłamania ważnego punktu wsparcia. Ruchowi w dół towarzyszył dodatkowo bardzo silny wolumen oraz duży postęp w cenie (spread świecowy). Dokładnie 5 maja, na wykresie doszło do fałszywego markowania odwrócenia. Mocny cień z dołu mógł sugerować mocne zakupy. Jednak siła sprzedających sprowadza ceny poniżej tej świecy. Jeżeli ceny wrócą w okolice zaznaczonej strefy, będę tam szukał sygnału na zajęcie krótkiej pozycji.

Wykres Dzienny AUDUSD
Wykres Dzienny AUDUSD

GBPCAD

Po bardzo silnych i szybkich wzrostach na GBPCAD może dojść do korekty. Ostatnie sesje pokazują, że do gry weszli sprzedający. Do najbliższego punktu wsparcia jest ok 300pips. To zagrywanie przeciwko trendowi ale jeżeli pojawi się set’up dystrybucyjny otworze krótką transakcje.

Wykres Dzienny GBPCAD
Wykres Dzienny GBPCAD

Na wykresie H4 widoczna jest utrata momentum wzrostowego. Szczyt oznaczony na wolumenie skumulowanym liczbą 109 jest dość specyficzny – jest to jeden z największych wolumenów od momentu rozpoczęcia wzrostów, lecz nie ma wyraźnego postępu w cenie. Dodatkowo, tuż przed nim i zaraz po nim następują dwie największe fale wyprzedażowe 109 i 62. Tu może dojść do korekty ruchu wzrostowego.

Wykres 4h GBPCAD
Wykres 4h GBPCAD

EURGBP

Funt już od dwóch miesięcy zdecydowanie umacnia się wobec euro. Po raz kolejny wybijamy dołem ważną strefę wsparcia, otwierając tym samym „drzwi” do poziomu 0,8350. Tak długo jak zostaniemy pod „kreską” spodziewam się kontynuacji spadków. Sprzedający w pełni kontrolują ten rynek.

Więcej analiz na kanale YOUTUBE na którym w czasie tygodnia robimy update do bieżących sytuacji na rynkach – aby być informowanych o analizach w czasie rzeczywistym koniecznie zasubskrybuj!

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!