Enel Generacion Chile SA to odpowiednik polskiego Taurona. Fundamentalnie, bardzo stabilna, zyskowna spółka. Spodziewam się wzrostów cen w najbliższym czasie.
Enel Generacion Chile SA [EOCC] to spółka, która została przekształcona z Empresa Nacional de Electricidad SA i jest jedną z największych firm dostarczających energię elektryczną w Ameryce Południowej. Początkowo firma ta wytwarza i przesyłała energię elektryczną w Chile. Po przekształceniu powiększyła swój obszar działania o kolejne kraje Argentyna, Chile, Brazylia, Kolumbia i Peru. Blisko 2/3 mocy pochodzi z elektrowni wodnych a pozostała część z pozyskiwana jest z jednostek termicznych. Firma jest notowana na giełdzie nowojorskiej NYSE, w Niemczech i Hiszpanii. Jej akcje również można nabyć przez polskiego brokera XTB jako akcje syntetyczne (sprawdź).
Ceny akcji tego energetycznego giganta osiągnęły historyczne LOW na przełomie 2016/2017 roku. Zachowanie cen oraz wzrost wolumenu wskazuję na to, że w najbliższym czasie dojdzie do odwrócenia trendu. Spójrzmy więc na wykres…
Wykres dzienny
Pierwszą próbę zatrzymania spadków widzieliśmy 30 września. Po dwóch sesjach spadkowych doszło do największej wymiany akcji co widać na wykresie jako Volume Spike. Rynek został zatrzymany tylko na kilka tygodni po czym ceny zeszły na nowe LOW, jednak już nie na tak silnym wolumenie. Spike jaki widzimy na wykresie to wejście dużego kapitału do gry. W tym miejscu po wyjściu na nowe LOW z pewnością część uczestników rynku wyprzedawała walory w panice a druga strona je absorbowała.
Nowe LOW jakie widzimy na wykresie z 23 listopada 18,35 to najniższy punkt w całym układzie konsolidacyjnym jaki się utworzył aż do dziś. Kolejny dołek 18,37 z 23 grudnia oraz 18,36 z 2 lutego 2016 pokazują jak rynek jest w pełni kontrolowany. Pomiędzy najniżej położony dołkiem a najwyższym z nich jest 2 centy różnicy.
Popatrzmy zatem na wolumen skumulowany, który jest najistotniejszym elementem analizy wolumenowej i zobaczmy jak kolejno zachowują się fale. Ostatnia fala spadkowa, która utworzyła najniższy punkt na wykresie 18,35, została zrobiona na malejącym wolumenie – wyczerpanie podaży. Od tego miejsca widać wejście potężnego kapitału – największa fala wzrostowa od momentu spadków, na której zakupiono ponad 1mln akcji.
Bardzo charakterystycznym zachowanie dla procesu akumulacji (ruchu bocznego) jest to, że wolumen narasta na szczytach a maleje na dołkach. Kolejne fale wzrostowe były zgodnie z tą definicją na dużym wolumenie a dołki na malejącym.
Dodatkową informacją świadczącą o sile tego waloru jest klaster cenowy utworzony na górnej granicy Rangu. To nic innego jak absorbowanie podaży przed wybiciem. Samo wybicie Rangu górą niesie za sobą kolejną oznakę potwierdzającą akumulacje.
W Klubie Inwestora (zamkniętej grupie dla absolwentów warsztatów z analizy wolumenowej i price action) pisałem o EOCC 1 marca jeszcze przed wybiciem z układu bocznego, gdzie cena wynosiła 20,31 – na dzień dzisiejszy 21,39. Biorąc jeszcze pod uwagę analizę fundamentalną walor ten spełnia wszystkie kryteria pozwalające na zakup akcji. Spodziewam się dalszych wzrostów.
Więcej aktualnych analiz i komentarzy na moim kanale Youtube oraz na smarttrader.pl