Analiza techniczna ropy. Spadki mogą dać znów okazję do dobrych zakupów.

Autor | 26-05-2017 | Brak komentarzy

Uwaga: W analizach wykorzystujemy wskaźnik wolumenu skumulowanego na MT4 – sprawdź JAK DZIAłA!

Po ponad trzech tygodniach zakończyliśmy transakcję na ropie prowadząc na tym rynku 4 pozycje. Zaczynaliśmy budować ten trade 27 kwietnia, jednak największe zakupy zrobiliśmy przy cenie 44$. Po kolejnym spotkaniu OPEC wychodzimy z rynku z bardzo przyzwoitym zyskiem. Informacja o utrzymaniu limitów wydobycia była uwzględniona w cenie i stąd “negatywna” reakcja na “pozytywną” informację. Dość częsty przykład wykorzystania informacji do robienia “interesów” na wykresach.

Popatrzmy zatem jak możemy zarobić ponownie na ropie i gdzie będziemy szukać pozycji do wejścia. Na wykresie dziennym zaznaczamy dwa ważne miejsca, które szczególnie nas interesują – poziom 47$ oraz 44$. Kluczowym punktem wsparcia jest poziom 44$, z którego odbijamy się w listopadzie 2016 oraz na początku maja.  Ze względu na specyfikę tego waloru interesuje nas tylko wejście w długą pozycję. Sygnał jaki musi zostać spełniony do wejścia – proces akumulacji z wyraźnymi elementami zachowania ceny i wolumenuewentualnie set-up wynikający z czystej pojedynczej price action

Zgodnie z ostatnią analizą bardzo ładnie wygląda złoto oraz funt brytyjski, który też zmierza do punktów decyzyjnych mogących dać dobre wejścia w pozycję.

Więcej analiz na kanale YOUTUBE na którym w czasie tygodnia robimy update do bieżących sytuacji na rynkach – aby być informowanych o analizach w czasie rzeczywistym koniecznie zasubskrybuj!

Wtorek na rynkach - Bezpłatne webinarium z Tomaszem Rozmusem
Szkolenia Forex dla początkujących.

Czekamy na Twój komentarz! - Kliknij tutaj aby skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!