Analiza techniczna ropy. Spadki mogą dać znów okazję do dobrych zakupów.

Po ponad trzech tygodniach zakończyliśmy transakcję na ropie prowadząc na tym rynku 4 pozycje. Zaczynaliśmy budować ten trade 27 kwietnia, jednak największe zakupy zrobiliśmy przy cenie 44$. Po kolejnym spotkaniu OPEC wychodzimy z rynku z bardzo przyzwoitym zyskiem. Informacja o utrzymaniu limitów wydobycia była uwzględniona w cenie i stąd „negatywna” reakcja na „pozytywną” informację. Dość częsty przykład wykorzystania informacji do robienia „interesów” na wykresach.

Popatrzmy zatem jak możemy zarobić ponownie na ropie i gdzie będziemy szukać pozycji do wejścia. Na wykresie dziennym zaznaczamy dwa ważne miejsca, które szczególnie nas interesują – poziom 47$ oraz 44$. Kluczowym punktem wsparcia jest poziom 44$, z którego odbijamy się w listopadzie 2016 oraz na początku maja.  Ze względu na specyfikę tego waloru interesuje nas tylko wejście w długą pozycję. Sygnał jaki musi zostać spełniony do wejścia – proces akumulacji z wyraźnymi elementami zachowania ceny i wolumenuewentualnie set-up wynikający z czystej pojedynczej price action

Zgodnie z ostatnią analizą bardzo ładnie wygląda złoto oraz funt brytyjski, który też zmierza do punktów decyzyjnych mogących dać dobre wejścia w pozycję.

Więcej analiz na kanale YOUTUBE na którym w czasie tygodnia robimy update do bieżących sytuacji na rynkach – aby być informowanych o analizach w czasie rzeczywistym koniecznie zasubskrybuj!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!