Szkolenie analiza wolumenowa faza akumulacji nr2, Richard Wyckoff analiza wolumenowa i price action

Szkolenie analiza wolumenowa i price action

Jak mawiał twórca metody analizy wolumenu Richard Wyckoff  “Słuchaj co rynek mówi o innych, a nie co inni mówią o rynku.” Wyckoff wiedział, że skuteczny inwestor czy spekulant zawsze przed zajęciem pozycji dokładnie „studiuje rynek”, bada kto w danym momencie ma na rynku przewagę – kupujący czy sprzedający? Badanie zachowania ceny oraz wolumenu dają najlepsze informacje jakie uczestnik rynku może posiadać. Bez tej wiedzy, prędzej czy później jesteś skazany na porażkę, gdyż rynek w łatwy sposób zabierze Ci pieniądze.

Analiza wolumenowa – faza akumulacji nr 2

W tym procesie zbierania dużego wolumenu przez dużych graczy, który odbywa się w konsolidacji bocznej, cena nie wybija nowego low i nie tworzy tzw „formacji Spring” jak w przypadku procesu akumulacji nr1. Pomiędzy górną a dolną częścią konsolidacji, po środku powstaje dodatkowa linia wsparcia, która zazwyczaj wielokrotnie jest testowana i to z niej później następuje wybicie. Wyckoff roboczo nazwał tą linię SPRINGBOARD, którą dokładnie omawiam w poniższym materiale video oraz w darmowym kursie z analizy wolumenowej.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=gB5vcxlSWUo” height=”360″]

Zachęcam do zapisu na następne spotkanie Wtorek na Rynkach. Wtorek na rynkach to cotygodniowe spotkanie dla pasjonatów inwestowania i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rynkiem Forex. To inicjatywa stworzona po to, by dzielić się wiedzą o rynkach finansowych, wymieniać doświadczeniami i uczyć się tradingu na żywym rynku.

Zapraszamy do polubienia naszego konta na Facebook’u i subskrybowania naszego kanału YouTube. Nie ominą Cię wtedy żadne relacje na żywo oraz analizy jakie publikujemy.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!