Cena prognoza funta brytyjskiego oraz kolejne zamieszanie z Brexitem i spór o Irlandię Północną

Cena funta brytyjskiego w ostatnim tygodniu bardzo się osłabiła w stosunku do większości ważnych walut w tym również do polskiej złotówki. Cena GBPPLN na koniec tygodnia (piątek 11 września) wyniosła 4,8042 i była najniższą ceną od 6 miesięcy.

O co tak naprawdę chodzi z funtem, Brexitem i Irlandią Północną?

W wielkiej Brytanii Izba Gmin poparła bardzo kontrowersyjną ustawę o brytyjskim rynku wewnętrznym, która wychodzi poza ustalenia w negocjacjach z Unią Europejską. Kwestią sporną jest wymiana handlowa pomiędzy Irlandią, Irlandią Północną a Wielką Brytania.

Zjednoczone królestwo traktuje Irlandię oraz Irlandię Północna jako swój spichlerz i walczy o to aby pomimo wyjścia z UE dalej swobodny handel mógł się odbywać pomiędzy krajami. Detale jednak wymiany handlowej pomiędzy UE a Królestwem nie są jednak jeszcze do końca ustalone – stąd cały spór.

Cena Funta i prognoza na kolejne tygodnie

Cena waluty danego kraju odzwierciedla w dużej części kondycje gospodarki – silna gospodarka to silna waluta, słaba gospodarka to słaba waluta. Czy jednak ubiegłotygodniowe spadki mogą świadczyć, że decyzja Izby Gmin i projekt ustawy obniżył nagle wartość całej gospodarki? Jasne, że tak nie jest i da się na tym uważam nieźle zarobić. Funt obniżając swoje notowania dał już sygnał zajęcia dobrej pozycji na parze GBPPLN, a na webinarze Wtorek Na Rynkach omówiliśmy dokładnie to na wykresach. Materiał możesz pobrać TUTAJ. Sygnały prezentowane są każdego tygodnia w Klubie Inwestora.

Szczegóły w materiale

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=Wj-ySKIWreA” height=”360″]

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!