Chiński juan demoluje amerykańskiego dolara a to dopiero początek batalii – kurs, cena, analiza USD/CNY

Kurs, cena, analiza USD/CNY

Jak w poprzednim artykule, również w tym posłużę się starą rynkową maksymą SILNA GOSPODARKA to SILNA WALUTA!

Jak radzi sobie chińska gospodarka w czasie pandemii przeczytasz w mojej notce prasowej „Pandemia wywołana Covid-19 słabnie! Chiny wychodzą na prostą i notują spory wzrost PKB„. Obraz tej gospodarki również przedstawiają wykresy giełdowe a one mówią jedno – Chiński Juan jest coraz silniejszy i wszystko na to wskazuje, że ten umocni się jeszcze bardziej w najbliższych miesiącach.

Wydaje się, że nie widać końca rajdu juana, bez względu na to, co chińscy urzędnicy zrobią, aby go powstrzymać. Chiński juan już dziś wzrósł o około 0,3% do najmocniejszego poziomu od lipca 2018 r., nawet po tym, jak Ludowy Bank Chin ustalił słabszą dzienną stopę referencyjną niż oczekiwali tego analitycy. Pomimo ustalonego fixingu traderzy umacniali juana przez ostatnie dni, co jest oznaką pewności, że waluta ta będzie nadal się umacniać w stosunku do amerykańskiego dolara. Dodatkowo, jak spojrzymy na wykres, widać na nim przełamanie bardzo ważnego wsparcia na poziomie 6.7000 co otwiera drogę do poziomów 6.4000/6.3000.

USD/CNY Analiza ceny / Wykres dzienny

Na Juanie da się nieźle zarobić

Chiński juan nie jest typową walutą, której cenę spekulują polscy traderzy, jednak jest to z pewnością waluta, na której można zarobić. Umacniająca się stale chińska gospodarka będzie powiększać przewagę gospodarczą nie tylko wobec Stanów Zjednoczonych, ale również wobec szczególnie mniejszych krajów w regionie. Do takich krajów należy m.in. Japonia, której lokalny Jen będzie się osłabiać a w najbliższych miesiącach do Juana. Pełna analiza Juana do Jena CNY/JPY opisałem w artykule „Chiński juan vs japoński jen [CNY/JPY] – nietypowa para z typowym układem akumulacyjnym„. Umacnianie juana [CNY] głównie wobec [USD] i [JPY]  jest efektem przemyślanej strategii Chin, ale również wynikiem dobrze prowadzonej gospodarki.

Podobnie sytuacja będzie się mieć do EURO. Cała strefa Euro nie jest aktualnie w dobrej kondycji, a brak jasnego planu walki z pandemią wpływa niekorzystnie na jej gospodarcze wyniki. Jak zachowa się Juan do Euro i jak można rozegrać tę parę na wykresach opowiem w najbliższych spotkaniach na żywo Wtorek na Rynkach, na które Cię serdecznie zapraszam.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!