DAX dalej w trendzie wzrostowym. Chwilowe spadki mogą dać okazję do dobrych zakupów

DAX zaczyna tydzień od spadków, po teście górnej granicy kanału wzrostowego. Jednak nie ma póki co zmiany trendu. Zgodnie ze starym porzekadłem traderskim „trend is your friend” szukamy poziomu aby wykorzystać impet wzrostowy. Na dziennym wykresie widać dwa bardzo dobre poziomy do zajęcia pozycji długiej. Pierwszy z nich to lokalne wsparcie w okolicach 12250 – tu poszukamy układu akumulacyjnego wynikającego z wolumenu skumulowanego i price action. Aby uznać ten poziom za dobry wszystkie czynniki akumulacyjne muszą być spełnione – zatrzymanie, ruch boczny, pokaz siły na falach wolumenu skumulowanego.

Kolejny scenariusz to budowanie długiej pozycji w okolicy 12100. Jest to najsilniejsze wsparcie wynikające z historycznych szczytów oraz dolnej linii kanału wzrostowego.

Wykres dzienny, DAX
Wykres dzienny, DAX

Na wykresie wolumenu skumulowanego widać bardzo silną falę spadkową 209 – jest to z pewnością realizacja zysków po dograniu do górnej części kanału. Fala ta była w dodatku największ od 23 marca. Kolejna fala wzrostowa o silnym wolumenie 162 robi bardzo mały zakres ruchu, po czym kolejna fala 10 sugeruje brak popytu. Aktualnie cena znajduję się w okolicy wsparcia 12250-60. Tak duży wolumen może dać dalszą korektę do poziomu 12100. Biorąc pod uwagę bardzo silny trend wzrostowy wynikający z większego interwału 12100 jest bardzo atrakcyjnym miejscem do przyłączenia się do rynku.

Wykres 1h, DAX, wolumen skumulowany
Wykres 1h, DAX, wolumen skumulowany

Zobacz również video z ta analizą oraz pozostałymi walorami GBPCAD i USDJPY – YOUTUBE

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!